GTX 1660S Ventus XS OC 10MH/S değeri nasıl?

Canitim

Kilopat
Daha fazla  
Olabilecek her senaryoyu denedim. Overclock, underclock fakat bir türlü 10mh üzeri alamıyorum. Benim kartımda mı bir sorun var anlamadım bir türlü. Bu sorunu yaşayan başkaları da var mı? Ekran görüntüsü olarak buraya bunu bırakıyorum. Acaba ben mi değerleri yanlış okuyorum?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    28,8 KB · Görüntüleme: 40
Olabilecek her senaryoyu denedim. Overclock, underclock fakat bir türlü 10mh üzeri alamıyorum. Benim kartımda mı bir sorun var anlamadım bir türlü. Bu sorunu yaşayan başkaları da var mı? Ekran görüntüsü olarak buraya bunu bırakıyorum. Acaba ben mi değerleri yanlış okuyorum?

Çok kötü bir değer. Artık mining yapılmaz zaten.

Öncelikle mining, kazılan coinin değerine göre yapılıp veya bitirilen bir şey değildir, ayrıca günlük aylık bozdurulmaktansa(ek olarak al-sat yapmıyorsanız) altın gibi elde tutulur ve beklenir.
Çünkü dönemsel olarak kripto yükselir veya çakılır. Örneğin 2018'de boğa sezonundan sonra 2018 sonu 2019 başı ETH 150 dolara kadar düştü o zamanlar kazmayı bırakmayıp 2021'e kadar kazmaya devam edenler 2 yıl boyunca kazdıklarının ekmeğini 4000-4800$'da çılgın yediler.
Ek olarak şöyle bir durum da var, ETH'de zorluk her geçen gün artmakta(arada dalgalanmalar olamakta) yani hala insanlar ağa giriyor rig alıyor. Dolayısıyla MH başına getiri zamana bağlı azalıyor.
Atıyorum 2019'da 100mh ile günlük 0,045 ETH alıyorken şimdi 0,015 ETH alınıyor. Yani geçmişte mining getirisi daha fazlaydı, dolayısıyla geleceğe göre de bizim kazımımız yüksek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Örnek videoda her şeyi anlatıyor ve o coinleri satmasa 3.4milyon TL ediyormuş ama çerez parasına satmış.
Hatta %20 zararla yani elektriği karşılamayana kadar bile devam edecekler var.
En basit anlamda bu şekilde ama @hawtsauce gibiler bu konulara hakim olmadığından böyle yanlış yorum yapıyorlar, sen onlara bakma.

Son düzenleme:
Öncelikle mining, kazılan coinin değerine göre yapılıp veya bitirilen bir şey değildir, ayrıca günlük aylık bozdurulmaktansa(ek olarak al-sat yapmıyorsanız) altın gibi elde tutulur ve beklenir.
Çünkü dönemsel olarak kripto yükselir veya çakılır. Örneğin 2018'de boğa sezonundan sonra 2018 sonu 2019 başı ETH 150 dolara kadar düştü o zamanlar kazmayı bırakmayıp 2021'e kadar kazmaya devam edenler 2 yıl boyunca kazdıklarının ekmeğini 4000-4800$'da çılgın yediler.
Ek olarak şöyle bir durum da var, ETH'de zorluk her geçen gün artmakta(arada dalgalanmalar olamakta) yani hala insanlar ağa giriyor rig alıyor. Dolayısıyla MH başına getiri zamana bağlı azalıyor.
Atıyorum 2019'da 100mh ile günlük 0,045 ETH alıyorken şimdi 0,015 ETH alınıyor. Yani geçmişte mining getirisi daha fazlaydı, dolayısıyla geleceğe göre de bizim kazımımız yüksek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Örnek videoda her şeyi anlatıyor ve o coinleri satmasa 3.4milyon TL ediyormuş ama çerez parasına satmış.
Hatta %20 zararla yani elektriği karşılamayana kadar bile devam edecekler var.
En basit anlamda bu şekilde ama @hawtsauce gibiler bu konulara hakim olmadığından böyle yanlış yorum yapıyorlar, sen onlara bakma.
Ben de mininge girerken 1-2 sene dişimi sıkar, elektriği cepten öder, coini birikim hesabı gibi kenarda tutarım düşüncesiyle girmiştim. Günümüz piyasasında karı-koca beyaz yakalı çalışarak ev/araba vs. almanın giderek zorlaşması sebebi ile de bu yatırım mantıklı geldi. Şuanda 285-290mh ortalama ile kazım yapmaktayım, umarım şans bizden yana olur. Bilgilendirme yorumunuz için de teşekkürler.

Neden raven havuzunda kazım yapıyosunuz? Veya raven havuzunda kazım yaptığınızın farkında mısınız?

Bunu söylediğinize göre miningin mantığını azıcık bile olsun anlamamışsınız.
Ravende mining yaptığımın farkındayım. Raven biriktirmek istiyorum çünkü.
O kart ile ben 30 alıyordum. Bence overclock ayarlarını araştır yeniden ayar yap.
Kart ayarlarını benimle paylaşabilir misin?

Bu adreste tablodan kartınız için önerilen ayarları deneyebilirsiniz. Ayrıca Nvidia sürücülerinizi güncellediyseniz güncel versiyonlarda madenciliği yeniden engellediler. 512.95'ten önceki bir sürümü yükleyin. 512.77 bir önceki.

Windows 11 64 bit:
https://tr.download.nvidia.com/Wind...-win10-win11-64bit-international-dch-whql.exe

Yeni konular

Geri
Yukarı