GTX 2080 ve GTX 2070 geliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nvidia'nın yeni kartlarını mart ayında tanıtacağı tahmin ediliyordu zaten. Ama sızdırılan bilgilere göre bu yeni iki kart 12 Nisan günü çıkışını yapacakmış. Nvidia'nın kasım ayından itibaren GP102 teknolojisini sonlandırdığı da söyleniyor. Son aylarda iyice fırlayan kart fiyatlarının sadece mining kaynaklı olmadığını düşünüyordum. Bana mantıklı geldi. Siz ne düşünüyorsunuz, kartların fiyatı nasıl olur, 2060, 2050 gibi modelleri ne zaman görürüz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kart fiyatları uygun olacak diye düşünüyorum :neo:

İlk yüksekleri çıkarıyorlar sonra orta seviye ve düşük diye gidiyor. Biraz erken geldi bence. Moralim bozuldu.

Mining olayı çöküyor gibi gün geçtikce ilanlar da karşıma hep mining için yapılan sistemler çıkmaya başladı. Bence ucuz olacak gibi gözüküyor. 2000 serisi bir öncekine göre %20-30 daha performanslı olur gibi gözüküyor.

Mining olayı çöküyor gibi gün geçtikce ilanlar da karşıma hep mining için yapılan sistemler çıkmaya başladı. Bence ucuz olacak gibi gözüküyor. 2000 serisi bir öncekine göre %20-30 daha performanslı olur gibi gözüküyor.
Aynen öyle dostum. Mining yavas yavaş çöküşte. Yeni kartlar da dediğin gibi çok daha performanslı olacak ve fiyatları daha uygun olacak diye duymuştum,ki bana da bu mantıklı geliyor. AMD ile rekabet içindeler sonuçta. Nvidia AMD'den daha da öne geçmek isteyecektir diye düşünüyorum. Bence bu kartlar biz oyunculara daha hayırlı olacak [emoji4] [emoji120]
(Telefondan yazıyorum yazım hatalarım var ise kusura bakmayın)

@Furkan_Can Dostum son gördüğüm konuya göre %70'e varan performans artışı olacak gibi gözüküyor. AMD ve Nvidia rekabetini ben pek ciddiyr almıyorum açıkcası sonuçta ikisi de ABD markası yeni bir GPU firması girmesi lazım sektöre hele bir de Rusya ya da Çin'li bir firma çıkarsa ortaya işte o zaman gerçek rekabet çıkacak ortaya. Hoş çıksa da çıkmasa da benim açımdan yine değişen bir şey olmayacak. Küresel olarak kullanıcıların işine gelir bu.

@Furkan_Can Dostum son gördüğüm konuya göre %70'e varan performans artışı olacak gibi gözüküyor. AMD ve Nvidia rekabetini ben pek ciddiyr almıyorum açıkcası sonuçta ikisi de ABD markası yeni bir GPU firması girmesi lazım sektöre hele bir de Rusya ya da Çin'li bir firma çıkarsa ortaya işte o zaman gerçek rekabet çıkacak ortaya. Hoş çıksa da çıkmasa da benim açımdan yine değişen bir şey olmayacak. Küresel olarak kullanıcıların işine gelir bu.
Ben %10-15 arası duymuştum. Dediğin kadar fazla ise fenaa. Şu an zaten 2070'i bekliyorum inşallah. Umarım bütçeme de uyar. Hadi hayırlısı [emoji120] [emoji7]

Peki 2060 ve 2050 Ti ne zamana çıkar sizce?

Ben %10-15 arası duymuştum. Dediğin kadar fazla ise fenaa. Şu an zaten 2070'i bekliyorum inşallah. Umarım bütçeme de uyar. Hadi hayırlısı [emoji120] [emoji7]
Allah bana da nasip etsin. Deliriyorum gün geçtikçe, her yeni seri de bu çıkmasına 4-6 ay kala ben bu seriden alacağım diyorun işler hep ters gidiyor nedendir bilmiyorum. Doğduğum andan beri hep işlerim ter gitti, neden bu sıkıntılar hep beni bulur diye düşünüyorun sorguluyorum sonuç sıfir. Hayırlısı olsun. :neo::neo::neo::neo:l:neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo::neo: :technopat:

Peki 2060 ve 2050 Ti ne zamana çıkar sizce?
Yazın gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı