GTX 550'li sistemde donma sorunu

Omer909

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba öncelikle.
Sistemim şudur;
Fx amd 6300
Nvidia gtx 550
8 gb ram
Şöyle bir sorun var. Bilgisayarımda bilgisayarı açıyorum direk donuyor veya Ekrana çıkan video sinyali yok diyor ve kapanıyor. Oyun oynarken kasanın yan tarafını açıyorum gene donuyor. Çok sinir oldum lütfen yardım ediniz.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun kesin ekran kartında, görüntüyü sağlayamıyor. Ama yinede hangi bağlantı türünü kullanıyorsanız (D-SUB,DVI,HDMI) değiştirip monitöre bağlantı sağlamayı deneyin. Mesela VGA kullanıyorsanız DVI deneyin.

Ekran kartını sistemden çıkarın. Anakart üzerindeki görüntü çıkışına bağlayın. Ve kullanın aynı sorunlar devam edicekmi gözlemleyin. Büyük ihtimalle sıkıntı kartınızda. Zaten 550 eski bir kart. Güncellemeye gücünüz var ise güncellersiniz yok ise aldığınız yerden ücret karşılığı tamiri yapılacaktır.

Ekran kartını sistemden çıkarın. Anakart üzerindeki görüntü çıkışına bağlayın. Ve kullanın aynı sorunlar devam edicekmi gözlemleyin. Büyük ihtimalle sıkıntı kartınızda. Zaten 550 eski bir kart. Güncellemeye gücünüz var ise güncellersiniz yok ise aldığınız yerden ücret karşılığı tamiri yapılacaktır.

Neden konuları düzgün şekilde okuyup anlamadan cevap yazıyorsunuz ki? Burada post kasınca size madalya mı veriyorlar? Tabii ki de hayır. Bu sebepten ötürü dikkatli olmadan cevap yazmamanızı tavsiye ediyorum. Konuya dönelim.

Arkadaşlarınızdan birinden bir ekran kartı alıp onda dener misiniz? Malum FX6300 onboard çalıştırmanız imkansız. Eğer bulamam diyorsanız bir bilgisayarcıya verin (son çare).

Neden konuları düzgün şekilde okuyup anlamadan cevap yazıyorsunuz ki? Burada post kasınca size madalya mı veriyorlar? Tabii ki de hayır. Bu sebepten ötürü dikkatli olmadan cevap yazmamanızı tavsiye ediyorum. Konuya dönelim.

Arkadaşlarınızdan birinden bir ekran kartı alıp onda dener misiniz? Malum FX6300 onboard çalıştırmanız imkansız. Eğer bulamam diyorsanız bir bilgisayarcıya verin (son çare).
Kardeşim hayrola neden bu kadar atarlısın ? Yanlış yazdığım bişeymi var ? Harddisktemi problem dedim fandamı dedim ? Görüntü gelmiyor ilk olarak nereye bakıcaz ekran kartına. 6300'de GPU olmadığını bilmiyordum he ona bu kadar atarlandıysan affola. Fakat yanlış yazdığım bişey göremiyorum post kasmaktaki amaçta ne alakaysa ?

Anakartın kendi içerisinde gömülü olan grafik yongaları olabiliyor. Anakartınız nedir ? Bu sürekli mi oluyor ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı