GTX 650 Ti, 750, 750 Ti veya HD 7850

hangi ekran kartı

• Oy verenlerin toplamı
    46
Ekran kartı alırken ilk işin ( eğer oyun içinse) bit değerine bakıcaksın. GB miktarına bakmayacaksın. Çünkü GB miktarı 1den fazla monitör kullananlar için önemli diye biliyorum.

Ekran kartı alırken ilk işin ( eğer oyun içinse) bit değerine bakıcaksın. GB miktarına bakmayacaksın. Çünkü GB miktarı 1den fazla monitör kullananlar için önemli diye biliyorum.
Hala bit diyor ya. :D
Kardeşim ekran kartlarında önemli olan bit değeri değildir(sakın yanlış anlamayın bit değeri önemli değil demiyorum). Asıl önemli olan içindeki GPU'nun sahip olduğu gölgeleyici birim sayısı(shader), transistör sayısıdır.
Önem sırası bana göre şu şekilde:
1. Shader sayısı
2. Transistör sayısı
3. Bit değeri
4. Bellek miktarı

Ben fazla derine girmeden anlatmaya çalıştım. Ve açıkladım. Senin görüşüne yanlış demiyorum. Ben yani derine girmemek için kısa yolda kaba taslak anlattım.

Ben GTX 750Ti kullanıyorum yaptığım testlerde gördüğüm üzere örneğin Tomb Raider oyununda 1,5GB ekran kartı RAM'i kullanıldığını gördüm maksimum, ortalama ise 600-700MB arasında RAM kullanıyor oyun.

Cekirdek saat hizi ve bellek hizlarina gore ekran karti ayiriyorsun, farkinda misin? GTX750 Ti ekran kartindaki teknolojiye, yazilim ve guncelleme destegine bakmadan direk HD7850 diyorsun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı