GTX 650 Ti Boost vs GTX 750 Ti

bludger789

Femtopat
Herkese merhaba, bütçem sınırlı ve geçici olarak bir ekran kartı almayı düşünüyorum. İkinci el olarak iki tane belirledim. 2021'de GTX 650 Ti Boost almak mı mantıklı yoksa GTX 750 Ti mi? İkisi de ASUS, GTX 650 Ti Boost çift fan ve GTX 750 Ti ise tek fan. Biraz araştırınca 750 Ti model olarak öndeymiş fakat 650 Ti Boost güç ve verim olarak daha iyiymiş. Yardımcı olur musunuz?
FX-6300
8 GB RAM.

Yani. Zamanının iyi kartlarından birisi. Fakat piyasadaki oyunlarda çok üzer seni. Biraz daha bekleyip 1050 Ti almanı öneririm. Ben en son satarken CS:GO'da 1080p orta seviye de oynuyordum 70FPS civarı veriyordu. Fakat sisli yerlerde 50'lere düşüyordu.

Hangi yıllarda kullandınız? Ona göre kıyaslama yapacağım.

400W.

Hangi yönlerden daha güçlü? Bu konularda pek bilgim yok da.
Şayet sertifikasız, kalitesiz bir güç kaynağı ise GTX 650 Tİ Boost ekran kartını alarak kumar oynamış olursun. Kartın TDP' si 135W. Güncel modellerde RX 5500XT gibi bir kartın tükettiği ortalama güce denk yani. GTX 750Tİ ise 60W TDP' ye sahip. İki kart arasında performans farkı da çok az. Senin yerinde olsam GTX 750Ti alırdım.

Şayet sertifikasız, kalitesiz bir güç kaynağı ise GTX 650 Tİ Boost ekran kartını alarak kumar oynamış olursun. Kartın TDP' si 135W. Güncel modellerde RX 5500XT gibi bir kartın tükettiği ortalama güce denk yani. GTX 750Tİ ise 60W TDP' ye sahip. İki kart arasında performans farkı da çok az. Senin yerinde olsam GTX 750Ti alırdım.
PSU 400W ise GTX 750 Ti al, GTX 650 Ti Boost çok fazla elektrik tüketiyor.
Kullandığım PSU'yu hiç önemsemediğim için marka modelini hatırlamıyorum. Ama 1 seneden fazla RX 470 ile kullandım, bir defa bile sorun çıkarmadı. Sizce yeterli midir?
Benim koca bir oyun arşivim vardı, oynayamadan PC'yi formatlamak zorunda kaldım. Şimdi sadece GTA 5 koyup eskisi gibi yüksek ayarlarda oynamak istiyorum. Buna göre ikisi arasından en ideal ekran kartı hangisidir?

Yeni konular

Geri
Yukarı