GTX 660 sistemde format öncesi ve sonrası kasmalar

Yasin A.

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8 gb 2400mhz
SSD veya HDD modeli
Sandisk Plus
Ekran kartı
GTX 660
Anakart
H110m-K
İşlemci
i3 7100
Bir haftadır bilgisayarımda kasmalar ve Steam üzerinden oyun indirirken "diske yazma hatası" alıyordum. Bunların üzerine temiz kurulum yaparak format attım. Fakat şu an Chrome üzerinden 2.7GB boyutunda bir dosya indirirken bilgisayarı kullanamaz hale geliyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Ben SSD kaynaklı olduğunu düşünmekteyim ama SanDisk dashboarddan Smart test yaptığım zaman bir sıkıntı gözükmüyor. Başka yapabileceğim testler var mı acaba? Ekte dosyayı indirirken ki görev yönetici ekran fotoğrafını koydum. Dosya indirirken bilgisayar kullanılamaz haldeydi.

Biraz önce de photoshop set-up çalıştırırken MEMORY_MANAGEMENT hata kodlu mavi ekran aldım.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    43,4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Bir haftadır bilgisayarımda kasmalar ve Steam üzerinden oyun indirirken "diske yazma hatası" alıyordum. Bunların üzerine temiz kurulum yaparak format attım. Fakat şu an Chrome üzerinden 2.7GB boyutunda bir dosya indirirken bilgisayarı kullanamaz hale geliyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Ben SSD kaynaklı olduğunu düşünmekteyim ama SanDisk dashboarddan Smart test yaptığım zaman bir sıkıntı gözükmüyor. Başka yapabileceğim testler var mı acaba? Ekte dosyayı indirirken ki görev yönetici ekran fotoğrafını koydum. Dosya indirirken bilgisayar kullanılamaz haldeydi.

Biraz önce de Photoshop set-up çalıştırırken MEMORY_MANAGEMENT hata kodlu mavi ekran aldım.

Görev Yöneticisi'nden diskin verilerini de atar mısınız?

Diskin durumuna bir bakmak lazım. CrystalDiskMark ile bir test yapın. CrystalDiskInfo üzerinden sağlık durumunu kontrol edin. Ekran görüntüsü alıp buraya atın. Mavi ekran konusunda da minidump dosyalarınızı paylaşın. Benim pek ilgi alanımda değil ama başka arkadaşlar yardım edebilir.

Disk ömrünü tamamlamış gibi duruyor sağlık testi yapınız.

Memory management genelde ram kaynaklı bir sorun. Ramlerinizi de test edin bence. Disk yükünü azaltmak için birkaç yöntem var denemediyseniz deneyebilirsiniz.
Windows search ve arka plan akıllı aktarım hizmetlerini devredışı bırakın. Yerel disk c ve d ye sağ tık özellikler deyip dizin oluşturma tikini kapatın. Yeni disk alana kadar idare etmeli

CrystalMark ve CrystalInfo testleri bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-11-27 142327.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-27 142327.png
    31,6 KB · Görüntüleme: 8
  • Ekran görüntüsü 2022-11-27 142409.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-27 142409.png
    75,8 KB · Görüntüleme: 6

Geri
Yukarı