Çözüldü Last of Us çok kötü gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enola Holmes

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunda DLSS FSR ikisi de kapalı ayarlar sonuna kadar açık açık olmayan bir şey yok film greni gibi ayarlar kapalı fakat bende görüntü iğrenç ve çok bulanık gözüküyor ve renklerde çok garip gözüküyor size şimdi normalde ve bendeki bir ara sahnelerin fotoğrafını göndereceğim pikselleşmeyi belki anlamazsınız ama karakter çok kötü gözüküyor bakın bir tane YouTube kanalından alınan fotoğraf videodan alındığı için görüntü yine orada da bozuk olabilir ama benimkiyle arasındaki farkı bariz yine de ortaya çıkıyor isterseniz o videoyu izleyip benimkiyle olan farkı daha net görebilirsiniz.
Oyunun tüm grafikleri Ultra ayarlarda neden böyle gözüküyor?

1714422056324.png

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-29 232012.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-29 232012.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 1.437
Çözüm
Hocam dediklerinizi yaptım oyun konuyu açarken kapalıydı dediklerinizi yapmak için açtığımda oyun bu şekildeydi sorun yoktu fakat hala DLSS FSR açık gibi karakterlerin böyle çizimleri yani yüz hatları sanki FSR'yi Ultra performansa almışım gibi sinir edici şekilde pikselleşiyor tabii siz fark edemiyorsunuz yine de yardımlarınız için çok sağ olun teşekkürler.

4060 Ti Gaming X i5 13400F 16 GB DDR5 RAM.

Anti aliasing ve keskinleştirme açın hocam.
Hocam doku ayarlarını VRAM'i aşmayacak kadar düşürüp bakar mısınız?

Hocam dediklerinizi yaptım oyun konuyu açarken kapalıydı dediklerinizi yapmak için açtığımda oyun bu şekildeydi sorun yoktu fakat hala DLSS FSR açık gibi karakterlerin böyle çizimleri yani yüz hatları sanki FSR'yi Ultra performansa almışım gibi sinir edici şekilde pikselleşiyor tabii siz fark edemiyorsunuz yine de yardımlarınız için çok sağ olun teşekkürler.

Sistem özelliklerini yazar mısın?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-29 234329.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-29 234329.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 165

Çözüm
Oyunu en son geçen sene oynadım ama hatırladığım kadarıyla gölgelerin ve yansımaların bozuk görünmesiyle alakalı problemleri vardı. Tabii farklı bir sürü daha grafiksel glitchleri var. Bunun nedeni de bu oyunu PC'ye getirenlerin berbat bir şekilde bu işi yapmalarından kaynaklanıyor maalesef. Yüz tane güncelleme yayınladılar hala düzeltemediler demek ki.

Arkadaşlar oyunda DLSS FSR ikisi de kapalı ayarlar sonuna kadar açık açık olmayan bir şey yok film greni gibi ayarlar kapalı fakat bende görüntü iğrenç ve çok bulanık gözüküyor ve renklerde çok garip gözüküyor size şimdi normalde ve bendeki bir ara sahnelerin fotoğrafını göndereceğim pikselleşmeyi belki anlamazsınız ama karakter çok kötü gözüküyor bakın bir tane YouTube kanalından alınan fotoğraf videodan alındığı için görüntü yine orada da bozuk olabilir ama benimkiyle arasındaki farkı bariz yine de ortaya çıkıyor isterseniz o videoyu izleyip benimkiyle olan farkı daha net görebilirsiniz.

Eki Görüntüle 2182163
Oyunun ana menüsünde oyuna girmeden önce shader compilation yapıyor. Sağ altta zaten ne kadar tamamlandığının yüzdesi yazıyor. Eğer tamamı bitene kadar beklemeyip oyuna girdiyseniz büyük ihtimalle sebebi budur. Biraz uzun sürebiliyor.

Eki Görüntüle 2182163

RDR2 dede Arthur'un yüzü böylr garip oluyordu oyunu kapayıp açınca düzeliyordu bug olduğunu düşünüyorum.

Hocam sanırım düzeldi yardımlarınız için çok sağ olun. Bir de 5 gündür kafamı kurcalıyor çok ufak bir şey olduğu için direk sormak istedim size. Ben bu oyunda gölgendiriciler yüklenirken işlemci sabit 90 dereceyi gördü ve anlık 94 95 dereceyi gördü. İşlemci boşta 35 40 derece gibi bir değer. Bunu birine söylemiştim sorun değil demişti. Oyun içinde de sabit 78 80 arası ara sırada 82 83 oluyor orada size sorum ben gölgelendiriciler yüklenirken biliyosunuz oyun sadece penceresiz çerçeveli moda alınabiliyor arkada yükleniyor ben forumda geziniyorum. Mouse donuyor takılıyor sonra düzeliyor. Google'da gezinirken böyle PC bozuldu mu niye takıldı yüklendikten sonra bir daha yaşamadım. Bilgisayarımda bir sorun var mı? 5 gündür kafamdan çıkmıyor bu düşünce yardımcı olursanız çok sevinirim. @XPLSG @Penetrator God

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin ısınmasının nedeni soğutucunun yetersiz olmasından kaynaklanıyordur. Düzgün bir soğutucu alırsan bu sorun düzelir. Gölgelendirici yüklemesinin uzun sürmesinin de nedeni HDD veya SSD kaynaklıdır. Hızlı bir SSD'de çok uzun sürmemesi gerekiyor ve zaten bir kere yapıyor bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı