GTX 680 ısınıp kapanıyor

ofcn1

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle sistemim:

i7 4770.
GTX 680.
Kingston 8+4 12 GB DDR3 1333MHz RAM.
Esonic H81 anakart.
Rampage 600W 80+ Bronze CPU.
1TB Seagate hard disk.

CS:GO ve PUBG'de ekran kartı 65-70 derecelere geldiğinde ekran 10 saniye donuyor ve bilgisayar kapanıyor. Ne yapmam lazım?

65 70 dereceler yük altındaki bir ekran kartı için son derece normal ısılar diye düşünüyorum. Sorununuz farklı bir problemden kaynaklamıyor olabilir.

Telefon ile arkada afterburner açık şekilde oyun oynarken bir video çekebilirseniz daha net bir şekilde sorununuzu anlarız.

Şöyle yapın bu durum yaşandığı zaman ekran kartına dokununca çok aşırı ısınmış mı derece 70 mi yoksa 105 mi bakın. Yada furmark test yapın onda ne yaşanıyor bakalım.

65 70 dereceler yük altındaki bir ekran kartı için son derece normal ısılar diye düşünüyorum. Sorununuz farklı bir problemden kaynaklamıyor olabilir.
Bir sürü şey denedim Afterburnerdan en kısığa çektim yine aynı. Bakımı en son 1 yıl önce yapıldı bu arada. CSGOda bi anda ekran donuyor mor hatlar ortaya çıkıyor ve ekran kartı çöküyor.

Bir sürü şey denedim Afterburnerdan en kısığa çektim yine aynı. Bakımı en son 1 yıl önce yapıldı bu arada. CSGOda bi anda ekran donuyor mor hatlar ortaya çıkıyor ve ekran kartı çöküyor.
Dediğim gibi tam bu anın videosunu afterburner açıkken paylaşırsanız daha iyi olur.

PSU dan kaynaklı da olabilir. Afterburner ile her değer gözükecek şekilde video çekin lütfen.

Şöyle yapın bu durum yaşandığı zaman ekran kartına dokununca çok aşırı ısınmış mı derece 70 mi yoksa 105 mi bakın. Yada furmark test yapın onda ne yaşanıyor bakalım.

Furmark testinin sonucu bu. Ne ifade ediyor

Dosya Ekleri

• ds.png
    ds.png
    29,9 KB · Görüntüleme: 26

Yeni konular

Geri
Yukarı