Laptop ısınıp kapanıyor

Akif Ertaş

Hectopat
Daha fazla  
Laptopum ısınıp kapanıyor. Buna çözüm olarak tamirciye götürüp fanını temizletip termal macununu yeniledik, HDD yerine SSD taktık (HDD ısınıyordu). Aradan 1,5 ay geçti ve laptop yeniden ısınıp kapanmaya başladı, şimdi ise RAM ısınıyor diye düşünüyorum. Daha tamirciye götürmedim bilerek, çünkü fanı da termal macunları da yeni. O nedenle internette RAM fiyatlarına baktım, araştırdım, buldum. Ama hemen almadım ve şu çözümü uyguladım:

-Laptopun eski fanını RAM'ın altına taktım ve kapanma sorununu şimdilik azalttım.

Kapanma zamanı da genellikle canlı derslerde falan.

Çözüm olarak başka ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Derslerde laptopun donanımlarının kullanılmasını ve sıcaklığını kontrol edebilirsen ona göre kesin cevap verebiliriz. Kapanmanın nedeni işlemciden dolayı mı? Yoksa RAM'in tamamen kullanılmasından dolayı mı?

Laptopum ısınıp kapanıyor. Buna çözüm olarak tamirciye götürüp fanını temizletip termal macununu yeniledik, HDD yerine SSD taktık (HDD ısınıyordu). Aradan 1,5 ay geçti ve laptop yeniden ısınıp kapanmaya başladı, şimdi ise RAM ısınıyor diye düşünüyorum. Daha tamirciye götürmedim bilerek, çünkü fanı da termal macunları da yeni. O nedenle internette RAM fiyatlarına baktım, araştırdım, buldum. Ama hemen almadım ve şu çözümü uyguladım:

-Laptopun eski fanını RAM'ın altına taktım ve kapanma sorununu şimdilik azalttım.

Kapanma zamanı da genellikle canlı derslerde falan.

Çözüm olarak başka ne önerirsiniz?

Laptop soğutucularını deneyin.

Geri
Yukarı