GTX 690 Alınır mı ?

R9 390 almalısın. 80 dereceye kadar çıktığına bakma. Ayrıca sen hangi markanın GPU'suna baktın. MSI veya Sapphire almanı öneririm. AMD driver konusunda 15.12 ile beraber çok düzgün bir hale geldi. İçiniz rahat olsun. Dediğim gibi R9 390 daha performanslı olduğu için almanız sizin yararınıza. Yeni ekran kartları 100 dereceye kadar sorunsuz çalışıyor.

R9 390 almalısın. 80 dereceye kadar çıktığına bakma. Ayrıca sen hangi markanın GPU'suna baktın. MSI veya Sapphire almanı öneririm. AMD driver konusunda 15.12 ile beraber çok düzgün bir hale geldi. İçiniz rahat olsun. Dediğim gibi R9 390 daha performanslı olduğu için almanız sizin yararınıza. Yeni ekran kartları 100 dereceye kadar sorunsuz çalışıyor.
Sanırsam MSİ modeliydi.
Witcher 3'te 60-70 FPS versede 80 dereceye çıkması beni korkuttu.

Bazı konularda 95 dereceden sonra korkmaya başlayabilirsin gibi sözler okudum.
GTX 970'de söylediğim gibi Witcher 3'te R9 390 ile aynı ayarda olmasına rağmen bazı sahnelerde ve oyun içi performansta 40-50 fps veriyor.
Bu arada 3000 TL'lik bir bütçem var.
Skylake olmasını özellikle istedim çünkü daha güncel.
Bütçeme tam olarak MSİ R9 390 ve İ5 6500 sığıyor ama monitöre param yetmiyor.
Bu arada 1280x1024 monitörüm var.

Bu dereceler sizi korkutmasın. HD 4850 %40 fan hızında 90C'ye çıkıyordu. 8 yıldır sorunsuz çalıştı ve hala çalışıyor. 90'ın üzerine çıktığında endişelenmeye başla ki 80C çok iyi bir sıcaklık

Bilmiyorum ama dört gözle beklediğim bir oyun olan Kingdom Come Deliverance'de Nvidia Optimizeli olacakmış.
Bir de herkeste bir GTX 970 var.
Ben de farkım tarzım olsun diye MSİ R9 390'mı alsam ?

Daha bugün MSİ R9 380 aldım. Gayet güzel. Sizin yerinizde olsam R9 390 alırım. Oyun Nvidia optimizeli olsa bile hemen hemen aynı performans verirler güncellemelerle. 390 ve 970 karşılaştırmaları ortada ve galibi de belli.

Cuda Çekirdeği olarak Titandan bile daha yüksek değerleri var. Autodesk'in sitesinde de tavsiye edlien kartlar listesin quadroların yanın gtx serisinden tek kart bu kart.
acaba cidden render için bu karttan alsam mı diye düşünmekteyim

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı