GTX 750 Tİ %100 yük altına girdiği anda kapanıyor

Claiser'7

Decapat
Başlıkta belirttiğim gibi, bilgisayarda ekran kartını zorlayacak ne varsa bu monitörün ekranına herhangi bir renk belirip kapanmasına sebep oluyor.
Uzun zaman boyunca deneyimlediklerime göre, sorun ekran kartından başka bir bileşende değil.
Asıl sıkıntı şurada yatıyor; ben bu ekran kartını tamir ettirebilir miyim, ettiremez miyim? Bilen donanımcı arkadaşlar veya tamirci arkadaşlar varsa yardımcı olmasını istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirttiğim gibi, bilgisayarda ekran kartını zorlayacak ne varsa bu monitörün ekranına herhangi bir renk belirip kapanmasına sebep oluyor.
Uzun zaman boyunca deneyimlediklerime göre, sorun ekran kartından başka bir bileşende değil.
Asıl sıkıntı şurada yatıyor; ben bu ekran kartını tamir ettirebilir miyim, ettiremez miyim? Bilen donanımcı arkadaşlar veya tamirci arkadaşlar varsa yardımcı olmasını istiyorum.
Tam sistem özellikleri neler? Bence sorun yetersiz güç kaynağı.

Tam sistem özellikleri neler? Bence sorun yetersiz güç kaynağı.

Yetersiz güç kaynağı kart kapanmasına sebep olmaz, performans düşüklüğü olur, kart kapanmaz, eğer kapanacak kadar düşükse zaten sistem çalışmaz.
Sıkıntı soğutmada değil arkadaşlar. %100 devir fan arctix MX4 ile çalıştırıyorum. Teste başladığımda derece 53 gösteriyordu ama kapanıyordu artık siz hesap edin.
FSP 500W PSU.

İşlemcini de söylersen güç tüketimini hesaplayabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı