GTX 750 Ti vs. GTX 750

emre059

Femtopat
Daha fazla  
Ya da:

Intel(R) Core(TM) i3-2100 CPU @ 3.10GHz 3.10 GHz 4 GB RAM olan bilgisayarım için bu 2 ekran kartından birini almayı düşünüyorum. Aklımı kurcalayan bellek hızı ve kapasiteleri ve tabii ki de DirectX destekleri ve arada da 200 TL gibi bir fark var. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler. :)

bütçem 800-900 TL arası ve neden ikisinide almayın dediniz ?
Asus AMD Radeon RX550 2G EVO PH-RX550-2G-EVO 2 GB 128 Bit GDDR5 Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri
buda var incelediklerim arasında
TurboX markası, o yüzden. Kendileri de üretmiyorlar ayrıca. Çin'de üretiliyor. Getirip üstüne marka basıyorlar. İkinci el RX 460 alabilirsiniz. Ama darboğaz olabilir. Grafik ayarlarını yükseltirsin. İkinci el 750 ya da 750 Ti da bakılabilir.

O bütçeye RX 570 alınır ama çok darboğaz olacaktır. Bence ilk olarak işlemcinizi ve anakartınızı raminizi yükseltin. Letgo'da anakart+işlemci+RAM toplu halde satanlar var oradan güzel düşündüğünüz birini seçin alın. Almadan önce PSU ile anakart girişlerini kontrol edin yoksa PSU değişmeniz gerekir. Ondan sonra ekran kartını alın bence ya da size önerebileceğim RX 460 ama o da darboğaz yapacaktır.

800-900 RX 570 bulunur 2. el. RX 550, GT 1030'dan kotu bir karttır. Onu sakın alma. 2. el RX 570 bulursun.
Bulunur ama ya miningden çıkma olur ya da sorunlu. Diyelim ki sorunsuz buldu ve aldı ne olacak sonra? Ciddi derecede darboğaz yapar o işlemciyle. RX 550 yeni gelen driverlar ile GT 1030'u geçti bu arada.

Bulunur ama ya miningden çıkma olur ya da sorunlu. Diyelim ki sorunsuz buldu ve aldı ne olacak sonra? Ciddi derecede darboğaz yapar o işlemciyle. RX 550 yeni gelen driverlar ile GT 1030'u geçti bu arada.

İşlemcisini gormedim ya o zaman 2.el GTX 750 Ti alsın kalan paraya sistemini yükseltsin.

İşlemcisini gormedim ya o zaman 2.el GTX 750 Ti alsın kalan paraya sistemini yükseltsin.

Kalan bütçe ile yükseltemez, zaten çok zorlayınca RX 570 900 TL bütçe içinde bulunabiliyor. Bütçeyi aşması şart sistemi yükseltmesi için bir işlemci değişmesi anakart RAM değişmesi demek.

Yeni konular

Geri
Yukarı