GTX 750 Tİ Ekran kartına 300W Yeterli Olur mu ?

Onurst

Hectopat
Merhaba arkadaşlar;
Ben ASUS GTX 750Ti-PH 2 GB GDDR5 ekran kartı alacağım. Ama benim sistemim çok eski ve güç kaynağımın ekran kartı için güç pinleri yok. Bir araştırma yaptım ve bu ekran kartının güç pinine ihtiyacı olmadığını öğrendim. Sizce bu ekran kartı oyunlarda iyi performans verir mi?

Bir de güç kaynağım 300W ve sitemim şu şekilde:

İşlemci: Intel Core i3 işlmeci
Ekran kartı: AMD Radeon HD 5570
RAM Boyutu: 4 GB
Sabit Disk Boyutu: 500 GB

Sizce bu sistem alacağım ekran kartını kaldırır mı? @Recep Baltaş, abi bir el atarsan çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi harici güç pinlerine ihtiyacı yok çünkü PCI' dan aldığı güç yetiyor ona. İşlemci modelini yazmamışsınız fakat en azından Core 2 Duo falan olmadığı için sorun olacağını düşünmüyorum.

Güç kaynağının tam modeli nedir, şuna sinir oluyorum adamlar geliyor kaç watt 500 mü kaldırır, 300 mü kaldırmaz muhabbeti nedir arkadaş ya, önemli olan 12v kanalından kaç w verebildiğidir, markasıdır.

750 Ti da sıkıntı çıkarabilir, daha doğrusu çoğu kartta sıkıntı çıkarabilir gibi geliyor, çünkü hd 5570 45w harcıyor ve 750 ti 60-70w harcıyor, PSU nuz 12V kanalında max 180w veriyor ama casper ın güç kaynağını kaliteli koyacağını zannetmiyorum, o sistemi çalıştırabilecek en ucuz PSU yu seçmiştir büyük ihtimal.

Hesaplamaya çalıştım, kafam dağınık şu sıralar sistem 750 ti ile birlikte bi 180-190w tüketiyor sanırım, yanlış hesapladıysam kusura bakmayın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı