GTX 750 Ti ekran kartına güç kaynağı kablosu nasıl çekilir?

ahmetbl3

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir ekran kartı aldım fakat öğrendim ki ekran kartınada güç kaynağı kablosu takılması gerekiyormuş. Bu kabloyu kasanın içinden nereden çekeceğim anakarttanmı PSU'dan mı?

Ekran kartım; GTX 750 Ti 2 GB.

PSU'dan çıkan bir beyaz kablo var 4 pinli ondan olur mu acaba?

Eğer bahsettiğiniz kablo ekteki kablo ise maalesef bu kablo ekran kartınız için uygun değildir. Onun yerine ekteki kablo için dönüştürücü satın alarak sorunu halledebilirsiniz. Fakat bahsettiğiniz kablo bu şekilde değilse, kare şeklinde ise maalesef bu kabloyu dönüştüremezsiniz (belki bir ihtimal ama en sağlıksızı bu olacaktır) onun yerine başta söylediğim gibi yapabilirsiniz.
images (5).jpeg

Eğer bahsettiğiniz kablo ekteki kablo ise maalesef bu kablo ekran kartınız için uygun değildir. Onun yerine ekteki kablo için dönüştürücü satın alarak sorunu halledebilirsiniz. Fakat bahsettiğiniz kablo bu şekilde değilse, kare şeklinde ise maalesef bu kabloyu dönüştüremezsiniz (belki bir ihtimal ama en sağlıksızı bu olacaktır) onun yerine başta söylediğim gibi yapabilirsiniz.
Eki Görüntüle 1704781

Evet PSU'dan böyle bir kablo çıkıyor bunu ekte paylaştığım çevirci ile kullanabilir miyim?

Dosya Ekleri

• images.jpg
    images.jpg
    4,9 KB · Görüntüleme: 24
Evet PSU'dan böyle bir kablo çıkıyor bunu ekte paylaştığım çevirci ile kullanabilir miyim?

Bunun yerine çift girişli olanlarından satın almak daha mantıklıdır. Ayrıca olabildiğince kaliteli almaya çalışın, ileride sırf kablo yüzünden çalışmama ya da kart devrelerinin yanması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
(Kaliteyi ayırt etmenin en kolay yolu değerlendirmelerdir.)

Bunun yerine çift girişli olanlarından satın almak daha mantıklıdır. Ayrıca olabildiğince kaliteli almaya çalışın, ileride sırf kablo yüzünden çalışmama ya da kart devrelerinin yanması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
(Kaliteyi ayırt etmenin en kolay yolu değerlendirmelerdir.)

Anladım Teknobiyotik'ten Dark markası var ondan alacağım sanırsam gayet kaliteli gibi 15 TL gibi bir fiyatta 15 TL biraz ucuz geldi öneriniz varsa daha kalite.

Eki Görüntüle 1704781

Hocam anladım dediğiniz nasıl bir kablo ile dönüştürebilirim baktığımda hep erkek olanlar 3 çıkışlı uyum sağlar mı acaaba.

Son düzenleme:
Hocam anladım dediğiniz nasıl bir kablo ile dönüştürebilirim baktığımda hep erkek olanlar 3 çıkışlı uyum sağlar mı acaaba.

Demeye çalıştığim pin sayısı değil, alttaki fotoğraftaki gibi bir dönüştürücü almanızı tavsiye ederim.

images (6).jpeg

Marka hakkında, şu an aklımda kalan yok ama daha sonra araştırıp bilgi verebilirim.
Dark markası genel olarak çok da kaliteli bir marka değildir. Genelde sadece işe yaraması için kullanılır. Uygun fiyata daha iyilerinin bulunacağına eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı