GTX 750 Ti ekranın kartının FurMark sonuçları nasıldır?

GTX 750 Ti kötü bir kart değil. Degerleriniz gayet iyi sadece Valorant GTA 5 oynayacak çocuklar gidiyor 30-40k ya PC alıyor. Gerek yok israf. GTX 750 i5 3. nesil ile Valorant'ta 200 FPS alıyorum. 2K ya topladım.
i5 3. nesil ile Valorant'ta 200 FPS'i nasıl alıyorsunuz sorması ayıp?

@world Dediğin şey tamamen yalan. 200 FPS'i poligonda minecraft gibi yapsanız bile alamazsınız. Forumda da uzun zamandır varsınız galiba.

Son düzenleme:

@world dediğin şey tamamen yalan. 200 FPS'i poligonda Minecraft gibi yapsanız bile alamazsınız. Forumda da uzun zamandır varsınız galiba.

Hocam sabit değil ama 150'nin altına hiç düşmüyor. 150-230 arası gidip geliyor. 1080p Low'da. Zaten yetiyor. GTA 5 de 70-80 FPS alıyor high ayarlarda(FXAA on msxaa kapali). Tabii 2024 oyunlarinda zorlanır. 2.300 TL'ye topladım. Sadece Valorant GTA için. FPS bağımlısı değilim. Ornegin yeğenim bilgisayar toplayacak tek derdi FPS. Halbuki monitörü 75Hz. 500 FPS alsa nolacakki. Benim demek istediğim bu ihtiyaca göre PC alınmalı. Selametle.

@world dediğin şey tamamen yalan. 200 FPS'i poligonda Minecraft gibi yapsanız bile alamazsınız. Forumda da uzun zamandır varsınız galiba.

Poligonda bile alamazsın demişsin yalan söylemiyorum. Bilgini kontrol et istersen. İste poligon!

Dosya Ekleri

• 20240316_223609.jpg
    20240316_223609.jpg
    215,5 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Hocam sabit değil ama 150'nin altına hiç düşmüyor. 150-230 arası gidip geliyor. 1080p Low'da. Zaten yetiyor. GTA 5 de 70-80 FPS alıyor high ayarlarda(FXAA on msxaa kapali). Tabii 2024 oyunlarinda zorlanır. 2.300 TL'ye topladım. Sadece Valorant GTA için. FPS bağımlısı değilim. Ornegin yeğenim bilgisayar toplayacak tek derdi FPS. Halbuki monitörü 75Hz. 500 FPS alsa nolacakki. Benim demek istediğim bu ihtiyaca göre PC alınmalı. Selametle.

Poligonda bile alamazsın demişsin yalan söylemiyorum. Bilgini kontrol et istersen. İste poligon!
İmkansız. Ryzen 5 3600 ile 140-180 FPS alıyorum.?

İmkansız. Ryzen 5 3600 ile 140-180 FPS alıyorum?

Hocam resmi görmediniz galiba. Ne yapayım kasanin içini de gösteriyim mi? Sizin en az 250 civari almanız lazim. Grafikleri Low yapın. Benim yaptığım tek şey var. Windows 10 eski sürümü kullanırım 19-20 falan. Ekran karti vs asla guncellemem. Tavsiye değil herkes isteğini yapsin. FPS dusmesi drop vsnin güncellemelerden kaynaklandığına inanıyorum. Yanlış olabilir ama bence böyle. Siz islemci isinizi kontrol edin YouTube'da R5 3600 ile 250-300 FPS oynayanlar var. Nasıl 140 anlamadim. Neyse kolay gelsin.

Hocam resmi görmediniz galiba. Ne yapayım kasanin içini de gösteriyim mi? Sizin en az 250 civari almanız lazim. Grafikleri Low yapın. Benim yaptığım tek şey var. Windows 10 eski sürümü kullanırım 19-20 falan. Ekran karti vs asla guncellemem. Tavsiye değil herkes isteğini yapsin. FPS dusmesi drop vsnin güncellemelerden kaynaklandığına inanıyorum. Yanlış olabilir ama bence böyle. Siz islemci isinizi kontrol edin YouTube'da R5 3600 ile 250-300 FPS oynayanlar var. Nasıl 140 anlamadim. Neyse kolay gelsin.
Grafiklerim zaten Low'daydı. Geçmiş zaman eki kullanıyorum çünkü en son 2022'de falan oynadım ve o zamanlar optimizasyon daha iyiydi. Sizin herşeyinizin sürümü eski fakat yinede o sistemle youtube'da 720p'de maksimum 60 fps görüyorlar. Sizin sistem anti-çakma falan mı acaba ürünü normalden daha mı iyi yaptılar. :D

Grafiklerim zaten Low'daydı. Geçmiş zaman eki kullanıyorum çünkü en son 2022'de falan oynadım ve o zamanlar optimizasyon daha iyiydi. Sizin her şeyinizin sürümü eski fakat yine de o sistemle YouTube'da 720P'de maksimum 60 FPS görüyorlar. Sizin sistem anti-çakma falan mı acaba ürünü normalden daha mı iyi yaptılar. :D

Yok hocam şu videoya bakın zaten ortalama 170'lerde FPS. Gayet yeterli bir değer 144Hz monitor için. Ayrıca benim ekran kartım 2 GB. Videodaki 1GB.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok hocam şu videoya bakın zaten ortalama 170'lerde FPS. Gayet yeterli bir değer 144Hz monitor için. Ayrıca benim ekran kartım 2 GB. Videodaki 1GB.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Vay be, insan neler öğreniyor...

RX 570 tercih edebilirdiniz aslında 200-300 daha verip temizi bulabilirsiniz şimdi bakınca gördüm bende. Tanıdıktan falan mı aldınız sorunsuz demişsiniz ama.

Tanıdık değil di fakat satıcı bakımlarını yeni yaptırdığı için bende bunu tercih ettim.

GTX 750 Ti kötü bir kart değil. Degerleriniz gayet iyi sadece Valorant GTA 5 oynayacak çocuklar gidiyor 30-40k ya PC alıyor. Gerek yok israf. GTX 750 i5 3. nesil ile Valorant'ta 200 FPS alıyorum. 2K ya topladım.

Zaten anakartım falan da o kadar iyi olmadığı için bu anakarta aman aman büyük güzel bir karta gerek yoktu GTX 750 Ti bana yeter de artar GTA 5 bile oynarım. Bence de dediğiniz gibi kötü bir kartta değil.

Ben i3 1. nesil 2 GB RAM ile GTX 750 Ti'li sistem de bile Minecraft'ta 250 300FPS alıyorum ekran kartı şu ana göre bile bence kullanılabilir zaten monitörüm 75Hz olduğu için FPS olayı önemli değil sabitledim 75'e rahatıma bakıyorum Valorant'taki FPS'lerin bence o sisteme göre çok iyi 2K ya iyi toplamışsınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı