GTX 750 TI kasma sorunu

FenaRecoba

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar eskiden elimde GTS 250 Ekran kartı vardı Palit model. Ben bunu değiştirip MSI GTX 750 Ti OC Edition aldım oyunlarda performans göreceğimi sandım ama yanılmışım acaba sorun nedir ?

6 yıl 3 aylık AMD Athlon II X4 630 CPU var.
2 Yıllık Kingston DDR2 800 MHZ 4 GB'lik RAM var.
Ekran kartı zaten belli.

LOL'de en düşük ayarda 40 FPS alıyorum GTA v'de kasıyor en düşük ayarda NBA 2k16 oynarken keza gene kasıyor online her oyunda kasıyor hec'in 350 watt'lik PSU'su var.

Windows 10 PRO kullanıyorum x64 sürümünü son güncelleme yüklü.

Kasmayı nasıl önlerim arkadaşlar yardımcı olun rica ediyorum. Acaba PSU'dan mı işlemciden RAM'den mi hangisini değiştirmem gerekiyor? Teşekkür ederim hayırlı sahurlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi 7 yillik işlemci ve bu işlemci bence gtx750ti için düşük bir model.Ayriyetten ddr2 800mhz 4gb da düşük bir bellek.Ekran kartinin iyi performans vermesini bekleyemezsin bu donanımla.

Ekran kartı sürücünüz ve Bios'unuz güncel mi?

Ekran kartım güncel fakat biosu nerden güncelleyebilirim acaba ?

Ani FPS düşüşleri oluyor mu?

Oluyor maalesef GTA V'de feci bir şekilde oluyor stutter dediğimiz lanet bir olay var takılma 2k16dada oluyor lolde keza hep online oyunlarda oluyor rame bakıyorum gta 5de %80 iken diğer oyunlarda 60 70 arası

Abi 7 yillik işlemci ve bu işlemci bence gtx750ti için düşük bir model.Ayriyetten ddr2 800mhz 4gb da düşük bir bellek.Ekran kartinin iyi performans vermesini bekleyemezsin bu donanımla.

Anladım anakart işlemci ve ram değiştirmem gerekiyor demekki.

Ramin hızı etkili olabilir. Ya da kart bozuk.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kartın bozuk olma imkanı yok.

Bu arada anakartım ASUS M2A74AM-SE model.

Oluyor maalesef GTA V'de feci bir şekilde oluyor stutter dediğimiz lanet bir olay var takılma 2k16dada oluyor lolde keza hep online oyunlarda oluyor rame bakıyorum gta 5de %80 iken diğer oyunlarda 60 70 arası
İşlemci yetmediğinden oluyor takılma sorunu. Yani normal kasma dediğimiz tabirin dışında örneğin etrafa bakarken takıla takıla ilerlemesi. Ayrıca sorunun RAM olduğunu düşünmüyorum zira belleklerim arızalandığı sıralar geçici olarak tek slot 4GB bellek ile GTA 5 oynamıştım ve güzel performans vermişti.

İşlemci yetmediğinden oluyor takılma sorunu. Yani normal kasma dediğimiz tabirin dışında örneğin etrafa bakarken takıla takıla ilerlemesi. Ayrıca sorunun RAM olduğunu düşünmüyorum zira belleklerim arızalandığı sıralar geçici olarak tek slot 4GB bellek ile GTA 5 oynamıştım ve güzel performans vermişti.

Seninde ramin 800mhz ddr 2 miydi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı