Çözüldü GTX 750 Ti Sistem Kasma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

manL1G

Hectopat
Daha fazla  
Z97-G43 anakart.
i5-4690 3.50 GHz.
NVIDIA GeForce 750 Ti.
4 GB RAM.
Merhabalar 2 gün önce yeni bir işlemci ve anakart almıştım ve format attırdım bilgisayara. Oyun içerisinde FPS olarak güzel değerler alıyorum fakat FPS droplar olmaya başladı aniden 144 FPS'den 0 FPS'ye düşüyor, oyun resim gibi kalıyor 2-3 saniye ardından yeniden geliyor. Oyun içerisi dışında masaüstünde de durum böyle bilgisayarıma sağ tıklıyorum açılması uzun sürüyor. Google Chrome, Windows arama yeri gibi yerlerde de keza durum aynı şekilde. Yeni format attırdığım için Windows'dan kaynaklanan bir durum olduğunu zannetmiyorum. Büyük ihtimal parça eksikliği. Yardımcı olabilir misiniz?

Öyle değil. Windows hizmetleri gibi şeyler. Güncelleme de yapıyor mu?

Dün bilgisayarı kapatırken yapmıştı güncelleme. Aynı şekilde bu sabah açarken de yapmıştı. Onların ayarları ile alakalı bir konu mevcut mu acaba? Yeni format atılmış bilgisayara yapılacak ayarlar vs. Konu başlığı altında

Bu konuya bakabilirsin. Format sonrası sürücüleri yüklemen gerekiyor. Windows updateden gelen güncellemeleri güncelleyebilirsin. Ayarlardan gizlilik ayarları falan var. Onların gereksiz şeyleri kapatabilirsin.

Yanlış bilgi
Forum resmen çöplüğe döndü ya. Net söylüyorum bak, teknolojiden anlamayan herkes şuraya gelip yorum yapıyor. Format atınca ne olacak arkadaş? 4GB RAM 8GB olacak FPS dropları mı düzelecek. Birisi demiş ki Windows 8'e geç ya sabır...

Forum resmen çöplüğe döndü ya. Net söylüyorum bak, teknolojiden anlamayan herkes şuraya gelip yorum yapıyor. Format atınca ne olacak arkadaş? 4 GB RAM 8 GB olacak FPS dropları mı düzelecek. Birisi demiş ki Windows 8'e geç ya sabır...

Kendisi format artırmış ve sonrası yapması gerekeni yapmamış. Bundan kaynaklanıyordur belki. Yanlış bir şey mi var? Varsa diliyorum.

RAM'i en az 8GB yapıp SSD alın. Büyük bir performans artışı görülür.
SSD alın demek ne kadar kolay öyle :)

Sabit diskin sağlık durumu nedir? HD Tune ile sağlık kısmının fotoğraflarını ve Bad Sector testini "Yavaş" olarak yapıp ekran görüntülerini atar mısın?

Ayrıca FPS Drop olurken GPU ve CPU frekansları sabit mi yoksa düşüyor mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı