Çözüldü GTX 750 Ti Sistem Kasma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

manL1G

Hectopat
Daha fazla  
Z97-G43 anakart.
i5-4690 3.50 GHz.
NVIDIA GeForce 750 Ti.
4 GB RAM.
Merhabalar 2 gün önce yeni bir işlemci ve anakart almıştım ve format attırdım bilgisayara. Oyun içerisinde FPS olarak güzel değerler alıyorum fakat FPS droplar olmaya başladı aniden 144 FPS'den 0 FPS'ye düşüyor, oyun resim gibi kalıyor 2-3 saniye ardından yeniden geliyor. Oyun içerisi dışında masaüstünde de durum böyle bilgisayarıma sağ tıklıyorum açılması uzun sürüyor. Google Chrome, Windows arama yeri gibi yerlerde de keza durum aynı şekilde. Yeni format attırdığım için Windows'dan kaynaklanan bir durum olduğunu zannetmiyorum. Büyük ihtimal parça eksikliği. Yardımcı olabilir misiniz?

SSD alın demek ne kadar kolay öyle :)

Sabit diskin sağlık durumu nedir? HD Tune ile sağlık kısmının fotoğraflarını ve Bad Sector testini "Yavaş" olarak yapıp ekran görüntülerini atar mısın?

Ayrıca FPS Drop olurken GPU ve CPU frekansları sabit mi yoksa düşüyor mu?
Evet ne de olsa elimin altında klavye var. Kişi alıp alamayacağını belirtmemiş. Ben çözüm yollarını söyledim.

SSD alın demek ne kadar kolay öyle :)

Sabit diskin sağlık durumu nedir? HD Tune ile sağlık kısmının fotoğraflarını ve Bad Sector testini "Yavaş" olarak yapıp ekran görüntülerini atar mısın?

Ayrıca FPS düşmesi olurken GPU ve CPU frekansları sabit mi yoksa düşüyor mu?

Elimde bir adet 4 GB RAM vardı fakat format atan yer bu RAM'i anakart kabul etmiyor gibisinden bir şey demişti. RAM'e baktım anakartım destekliyor. 1-3 taktım ve çalıştı RAM. RAM'i takmamın ardından bilgisayarın kasma sorunu çözüldü tamamen. Merak ettiğim nokta şurası şu an. Bilgisayardan anlamayan biriyim RAM'i taktığımda ekranımda setup vs. gibisinden yazılar çıkmıştı, oradan direkt BIOS'a gidip Save and Exit'ı seçtim ve başladı bilgisayar. Herhangi bir sorun olur mu sizce? Taktığım RAM 1333 DDR3 bu arada. Yok işte mavi ekran verir veya anakartta sorun çıkarır gibi dedikodular okudum internette.

Elimde bir adet 4 GB RAM vardı fakat format atan yer bu RAM'i anakart kabul etmiyor gibisinden bir şey demişti. RAM'e baktım anakartım destekliyor. 1-3 taktım ve çalıştı RAM. RAM'i takmamın ardından bilgisayarın kasma sorunu çözüldü tamamen. Merak ettiğim nokta şurası şu an. Bilgisayardan anlamayan biriyim RAM'i taktığımda ekranımda setup vs. gibisinden yazılar çıkmıştı, oradan direkt BIOS'a gidip Save and Exit'ı seçtim ve başladı bilgisayar. Herhangi bir sorun olur mu sizce? Taktığım RAM 1333 DDR3 bu arada. Yok işte mavi ekran verir veya anakartta sorun çıkarır gibi dedikodular okudum internette.
Ben, RAM takınca öyle birşey olmadı ama farkli BIOS'larda ayarlarının değişmesi gerekebilir. Zaten kullandıkça göreceksiniz. Bu uyumluluğu arttırmak için BIOS güncellemesi şart, ama siz bilmeyen birisi, anakarti eline alabilir. O yüzden gerek yok.

Biraz bu şekilde kullanın. Eğer hata alırsanız yeni konu açın ve beni de etiketlemeyi unutmayın.

Bilgisayarci RAM'i desteklemiyor demesinin sebebi şu olabilir, sana RAM satmak istiyor olabilir :)

Ben, RAM takınca öyle birşey olmadı ama farkli BIOS'larda ayarlarının değişmesi gerekebilir. Zaten kullandıkça göreceksiniz. Bu uyumluluğu arttırmak için BIOS güncellemesi şart, ama siz bilmeyen birisi, anakarti eline alabilir. O yüzden gerek yok.

Biraz bu şekilde kullanın. Eğer hata alırsanız yeni konu açın ve beni de etiketlemeyi unutmayın.

Bilgisayarci RAM'i desteklemiyor demesinin sebebi şu olabilir, sana RAM satmak istiyor olabilir :)
Çok teşekkür ederim. Bu arada ne olur ne olmaz dediğiniz testleri yaptım.

Dosya Ekleri

• Hd Tune-1.png
    Hd Tune-1.png
    19,7 KB · Görüntüleme: 25
  • HD Tune-2.png
    HD Tune-2.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 24
@MF Çok bilgili bir ekibiniz var gurur duyuyor olmalısın...
Oyun içerisinde FPS olarak güzel değerler alıyorum fakat FPS droplar olmaya başladı aniden 144 FPS'den 0 FPS'ye düşüyor,
4GB RAM ile bu sorunu yaşıyor adam. Yukarıda format attırmaya çalışanlar mı dersin, Windows sürümünü değiştirtmeye çalışan mı dersin... Bunlardan hiçbirisine hatalı bilgi vermeyen moderatörleriniz, RAM eksik diyen adama hatalı bilgi veriyor. Sonra moderatörler bilgisiz deyince sınırsız engel koyuyorsun 6 yıllık hesaplara. Şuna bak ya şaka gibi... 😄

@MF Çok bilgili bir ekibiniz var gurur duyuyor olmalısın...

4GB RAM ile bu sorunu yaşıyor adam. Yukarıda format attırmaya çalışanlar mı dersin, Windows sürümünü değiştirtmeye çalışan mı dersin... Bunlardan hiçbirisine hatalı bilgi vermeyen moderatörleriniz, RAM eksik diyen adama hatalı bilgi veriyor. Sonra moderatörler bilgisiz deyince sınırsız engel koyuyorsun 6 yıllık hesaplara. Şuna bak ya şaka gibi... 😄
İyi de burada yönetimden hiç kimsenin mesajı yok. Herkes normal kullanıcıkullanıcısına

@MF çok bilgili bir ekibiniz var gurur duyuyor olmalısın...

4 GB RAM ile bu sorunu yaşıyor adam. Yukarıda format attırmaya çalışanlar mı dersin, Windows sürümünü değiştirtmeye çalışan mı dersin... Bunlardan hiçbirisine hatalı bilgi vermeyen moderatörleriniz, RAM eksik diyen adama hatalı bilgi veriyor. Sonra moderatörler bilgisiz deyince sınırsız engel koyuyorsun 6 yıllık hesaplara. Şuna bak ya şaka gibi... 😄

Bir daha söylüyorum. Format attırmasını ilgili ricada bulunmadım zaten.
Bir daha söylüyorum. Format attırmasını ilgili ricada bulunmadım zaten. Gereksiz servis, güncelleme gereksiz çalışan şeylerden kaynaklıyor olabilirdi.

Bırak ya sağdan soldan "ben biliyorum abi." diyen tipleri toplamışlar sanki moderatör diye. RAM yetersiz geldiği taktirde sistem bilgiyi direkt sabit diskten çeker. Bu anlık yaşanan durumlarda sistem anlık donmalar ve FPS'te düşüşler yaşar. RAM eksikliğinin en bariz belirtisidir bu. 4GB RAM'i var zaten bu adamın. Sorun belli ve ortada moderatör olacak bilişim bilgisinden bir haber vatandaş geliyor benim mesajıma yanlış bilgilendirme koyuyor. Tamam kardeşim format at düzelir bilgisayarın. Bu mudur doğru bilgi? @MF moderatörleri iyi seçemiyorsunuz bari eğitin. Bilgisayarın ABC'sini bile öğretmeyecekseniz neye göre alıyorsunuz bunları. Kara kaşlarına, kara gözlerine bakarak mı alıyorsunuz?
@MF Moderatörlerinin bilgisiz olduğunu söylediğimde diğer hesabımdan, geldin 6 yıllık hesabıma erişim engeli koydun. Gel buna da koy.
@Recep Baltaş ve @Ali Güngör gibi yöneticiler ne kadar güzel işler yapıyorlarsa sende bu şekilde bilgisiz moderatörlöre doğruları göstermek yerine bilgisizliklerini dile getirdiğimizde bizi banlayarak sitenin kalitesini düşürüyorsun.
Bunu da banla al.

Yeni konular

Geri
Yukarı