Çözüldü GTX 750 Ti kasma ve donma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Saldiray00

Kilopat
Daha fazla  
3 sene önce ekran karti tavsiyesi almak için burada konu açmiştim, sağ olsun arkadaşlar bana GTX 750 Ti önerdi, ekran kartini taktim hiç sorun yaşamadan oyunlari 3 sene boyunca rahat şekilde kasma olmadan yüksek FPS oynadim. Ekran karti takiliyken son zamanlarda düşük ayarda oyunlarda ani FPS düşüşleri başladi donmalar, kasmalar vb. şeyler.

Bir gün kasayi açtim kasa açildi ama görüntü yok, monitör de sağlam. Tamire götürdüm ekran kartin yanmiş dedi tamirci, 2 ay sonra yandi denilen ekran karti taktim çalişti ama oyunlarda bazen çok iyi FPS veriyor bazen de donmalar ve kasmalar oluyor en düşük ayarda bile. Şu an ekran kartim takili ve sağlam her şeyi, ama oyun açmiyorum bozulur diye, sizce ne yapmaliyim? 4 GB RAM mevcut şu an RAM takviyesi mi yapayim? Anakartim hazir Casper bilgisayar. Onunla bir alakasi olabilir mi? 1500 TL bütçem var. Şimdiden cevaplayan herkese teşekür ederim.

Sistem Özellikleri;
  • Windows 10
  • Nvidia GTX 750 Ti Ekran karti
  • 4 GB RAM
  • Pegatron Ipxsb-h61 Ana kart
  • i5 2400

Çözüm
Kasanın iç bakımını yapın.
İşlemci ve Ekran kartı işlemcisinin termal macunlarını yenileyin.
Cooler Master MasterGel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun

Sonrasında bağlantıdaki rehbere göre CPU, GPU, Bellek kullanım ve Sıcaklık değerlerini paylaşın.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Sorunu çözdüm. Ekran kartimda bir problem yok. Ben böyle başlik atmadim zaten anakarti değiştirip fazladan RAM takviyesi yaptim. Toz aldim ve macunlari yeniledim hiçbir sorun yok şu an canavar gibi. Cevap verenler sağ olun.
Ekran kartının sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi? Sürücü kurulu ve güncel mi?

Hangi GTX 750Ti'ı kullanıyorsunuz? Bilgisayarcı olarak tabir ettiğiniz kişinin ekran kartından parça kaçırma ihtimali çok yüksek. Sıcaklık değerleri ne durumda? Oynadığınız oyun nedir zira aynı kartı bende kullanıyorum test edebilirim.

1- HDD'nize sağlık taraması yapabilirsiniz.
2- Termal macununuzu yenileyebilirsiniz.(İşlemci/Ekran kartı)
3- Kasadaki toz ve kirleri temizleyebilirsiniz.
4- Sisteminizde arkaplanda herhangi bir kaynağınızı kullanan bir program/virüs olabilir.Kontrol edin derim.

Kasanın iç bakımını yapın.
İşlemci ve Ekran kartı işlemcisinin termal macunlarını yenileyin.
Cooler Master MasterGel Maker Nano Elmas Partiküllü Termal Macun

Sonrasında bağlantıdaki rehbere göre CPU, GPU, Bellek kullanım ve Sıcaklık değerlerini paylaşın.
MSI Afterburner OSD Gösterge Rehberi - Technopat

Sorunu çözdüm. Ekran kartimda bir problem yok. Ben böyle başlik atmadim zaten anakarti değiştirip fazladan RAM takviyesi yaptim. Toz aldim ve macunlari yeniledim hiçbir sorun yok şu an canavar gibi. Cevap verenler sağ olun.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı