GTX 750 Ti Overlock Sonrası Oyunlarda Düşük FPS Sorunu

Mucahitt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. GTX 750 Ti modeli ekran kartım var. Deadfall Adventures oyununda overlocksuz bir şekilde rahat 65-70 FPS'de oynuyorum. Overlock yaptığımda ise 15 FPS'den yukarı çıkamıyorum fakat bilgisayarı yeniden başlattığımda ( overlock ayarları değişmiyor ) oyunda rahat 80-85 FPS'ye kadar çıkabiliyorum. Yani çoğu zaman yeniden başlatmam gerekiyor. Overlock ayarları aşağıdaki gibidir. Yanlış yaptığım birşey mi var acaba ?

İntel i7 860 | 2.80 Ghz
8 GB DDR3 RAM
Galax GTX 750Ti | 2 GB
240 GB SSD

TP.jpg

Fan Speed kısmını Auto'ya al. Birde sen bilgisayarı kapatınca Overclock ayarların gidiyor, sol alttaki Startup tuşuna basmazsan gider. Zaten 60 FPS'yi geçtiğin sürece oyunlarda sorun yaşamazsın. Tavsiyem ekran kartı sürücünü son sürüme güncelle.

Fan Speed kısmını Auto'ya al. Birde sen bilgisayarı kapatınca Overclock ayarların gidiyor, sol alttaki Startup tuşuna basmazsan gider. Zaten 60 FPS'yi geçtiğin sürece oyunlarda sorun yaşamazsın. Tavsiyem ekran kartı sürücünü son sürüme güncelle.

Bilgisayarı kapattığımda overlock ayarlarımın gitmediğini belirtmiştim. Overlock yaparken Galax'ın kendi ekran kartları için çıkardığı XtremeTuner Plus'ı kullanıyorum ve yaptığım ayarlar program üzerinde kayıtlı otomatik olarak ayarları yapıyor. Afterburner'ın içeriği daha anlaşılır olduğu için onunla gösterdim. Ayrıca ekran kartım güncel. Evet Deadfall' da sorun yaşamıyorum fakat Thief gibi oyunlarda 50-55 FPS alıyorum bunuda 60'a sabitlemek için overclock yapıyorum. :)

O zaman XtremeTuner'in fotoğrafını koysaydın keşke :) Sen yine de hangi programla ayarlarsan ayarla, fan hızını otomatiğe al. Belki güç kaynağın yetmiyor olabilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor. BIOS'ta GPU Overclock'u ON mu bakabilir misin? Şimdi aklıma geldi, BIOS'u güncelleyip tekrar dener misin?

O zaman XtremeTuner'in fotoğrafını koysaydın keşke :) Sen yine de hangi programla ayarlarsan ayarla, fan hızını otomatiğe al. Belki güç kaynağın yetmiyor olabilir. Aklıma başka bir şey gelmiyor. BIOS'ta GPU Overclock'u ON mu bakabilir misin? Şimdi aklıma geldi, BIOS'u güncelleyip tekrar dener misin?

BIOS'um güncel fakat dediğiniz ayara nerden bakıcam ? Güç kaynağım 350W yetmediğini düşünmüyorum çünkü sistem açıldığında hemen overlock yaparsam oyunlarda gayet iyi performans alıyorum saatlerce oynasam bile sorun olmuyor fakat yarım saat falan açık kaldığında overlock yapıp oyuna girdiğimde 10-15 fps den yukarı çıkamıyorum illa yeniden başlatıp overlock yapmak zorunda kalıyorum çok değişik bir durum.

bios.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı