GTX 750 Ti Oyunlarda Düşük Performans

FX 6100 içinde GPU yok, görüntü veremez.
Anakartta onboard özelliği olabilir. Arkada kabloyu ekran kartı yerine dangınlıkla anakarta takmış olabilirsin. Kontrol etmekte fayda var.

FX 6100 içinde GPU yok, görüntü veremez.
Anakartta onboard özelliği olabilir. Arkada kabloyu ekran kartı yerine dangınlıkla anakarta takmış olabilirsin. Kontrol etmekte fayda var.

Hayır, ekran kartına takılı

BIOS'u önce default ayarlara geçirdim sonra güncelledim. NVIDA PhysX'den yükü GPU'dan CPU'ya aktardım. 2-3 kat performans artışı oldu.

Edit: Bilgisayarı ilk açtığımda ilk 10 dakika 300 fps alıyoken daha sonra 30-70 arasına düşüyor. Isınmadan kaynaklı olduğunu düşündüm ama değerler bu. Çok fazla anlamıyorum değerlerde bi anormallik var mı?;

asdasd.gif

Playcaw5 adlı programı indirin. Kurulumu gerçekleştirin. GTA V oyununu açın. Sol köşede bazı değerler yer alacak. Bize 4-5 tane fotoğraf gönderirseniz daha net yardımcı oluruz. FPS nin yüksek oldugu zamanlarda iki fotoğraf çekin(İlk 10 dakika) diger ikisini ise FPS nin düşmeye, kasmaya başladıgı zamanlarda çekin.

Playcaw5 adlı programı indirin. Kurulumu gerçekleştirin. GTA V oyununu açın. Sol köşede bazı değerler yer alacak. Bize 4-5 tane fotoğraf gönderirseniz daha net yardımcı oluruz. FPS nin yüksek oldugu zamanlarda iki fotoğraf çekin(İlk 10 dakika) diger ikisini ise FPS nin düşmeye, kasmaya başladıgı zamanlarda çekin.

Bu da CPU'nun değerleri, bundan bişey anlayabilir miyiz?

Dosya Ekleri

• CoreTemp-Scr.png
    CoreTemp-Scr.png
    8,8 KB · Görüntüleme: 249
Bu degerler yanlış. Siz dedigim şekilde ölçüm yapıp fotoğraflayın.

Ekran kartı kullanımınız %12 civarlarına düşüyor. Bu yüzden FPS kaybı yaşıyorsunuz. İşlemcinizde OC var mı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı