GTX 750 Ti - R5 3600X sistem kendi kendine yeniden başlıyor

Prudalls

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, yaklaşık 3-4 gündür bu sorunla karşılaşıyorum, oyundayken ya da video izlerken bir anda ekran gidiyor ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyor ve ayrıca bu problemle karşılaştığım günlerde genellikle evdeki ışıklar kararıp geliyor.

Bu problemi yaşadığım iki durum oldu 3 kere bu olayı yaşadım, 3-4 gün içerisinde ilkinde oyundayken ikincisinde 720p civarında normal bir video izliyorken diğerinde tekrar bir oyundayken, bu oyunu bilgisayarı aldığım ilk günden beri oynuyorum (Valorant) yani PC'yi zorlayacak bir grafiğe sahip değil, ve bu ekran gidip PC restart attığında bir ısınmamda yok max 56-57 dereceleri görüyor.

Oyundayken takip ettim ortalama 54-55 civarlarında oynuyorum, ani bir yükseliş veya düşüş yok ısıda, video izlerkende gayet ideal sabit düşük ısılar alıyorum ani yükselme hiç görmedim bilgisayarda bu dönem içerisinde de takip ettim ısı problemim yoktu ancak böyle problemlerim olmamasına rağmen PC ekranı gidiyor ve restart yiyorum, PC geldiğinde oyundaki FPS'im aynı bir pixel hatası, herhangi bir hata yok sıcaklık değerlerim hala düşük bir drop lag sorunu yok (oyundayken bu problemleri verirken de öncesinde hafif droplanma bile yoktu)

Bu problem ikinci defa olunca kasa mı açtım, temizledim çok detaylı değil ama fan arasındaki tozları PC'nin daha hava alabileceği yerlerdeki tozları aldım bileşenlere zarar vermeden, kablolardaki tozları sildim, iyice sağlam bir şekilde taktım hareket vs. yok kablolarda. Ondan sonra bu problemi 1 kere daha yaşadım.

Çok sık yaşamıyorum ve 2-3 gün içerisinde yaşadım bu süreç olduğu zamanlarda evdeki ışıklar hafiften kararıp geri aydınlanıyor anlık bir şekilde, bilgisayarda anlık ekran kapanıyor resetleniyor.

PC özelliklerim:

• NVIDIA GTX 750 Ti 4 GB.
  • 8x2 = 16 GB HyperX Fury RAM DDR4 2400MHz.
  • AMD Ryzen 5 3600X 6-Core Processor.
  • 240 GB SSD ( 140GB'ı boş )
  • ASRock A320M-HDVR4
  • 400watt PSU.

Selam, yaklaşık 3-4 gündür bu sorunla karşılaşıyorum, oyundayken ya da video izlerken bir anda ekran gidiyor ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyor ve ayrıca bu problemle karşılaştığım günlerde genellikle evdeki ışıklar kararıp geliyor.

Bu problemi yaşadığım iki durum oldu 3 kere bu olayı yaşadım, 3-4 gün içerisinde ilkinde oyundayken ikincisinde 720p civarında normal bir video izliyorken diğerinde tekrar bir oyundayken, bu oyunu bilgisayarı aldığım ilk günden beri oynuyorum (Valorant) yani PC'yi zorlayacak bir grafiğe sahip değil, ve bu ekran gidip PC restart attığında bir ısınmamda yok Max 56-57 dereceleri görüyor.

Oyundayken takip ettim ortalama 54-55 civarlarında oynuyorum, ani bir yükseliş veya düşüş yok ısıda, video izlerkende gayet ideal sabit düşük ısılar alıyorum ani yükselme hiç görmedim bilgisayarda bu dönem içerisinde de takip ettim ısı problemim yoktu ancak böyle problemlerim olmamasına rağmen PC ekranı gidiyor ve restart yiyorum, PC geldiğinde oyundaki FPS'im aynı bir pixel hatası, herhangi bir hata yok sıcaklık değerlerim hala düşük bir drop lag sorunu yok (oyundayken bu problemleri verirken de öncesinde hafif droplanma bile yoktu)

Bu problem ikinci defa olunca kasa mı açtım, temizledim çok detaylı değil ama fan arasındaki tozları PC'nin daha hava alabileceği yerlerdeki tozları aldım bileşenlere zarar vermeden, kablolardaki tozları sildim, iyice sağlam bir şekilde taktım hareket vs. yok kablolarda. Ondan sonra bu problemi 1 kere daha yaşadım.

Çok sık yaşamıyorum ve 2-3 gün içerisinde yaşadım bu süreç olduğu zamanlarda evdeki ışıklar hafiften kararıp geri aydınlanıyor anlık bir şekilde, bilgisayarda anlık ekran kapanıyor resetleniyor.

PC özelliklerim:

• NVIDIA GTX 750 Ti 4 GB.
  • 8x2 = 16 GB HyperX Fury RAM DDR4 2400MHz.
  • AMD Ryzen 5 3600X 6-Core Processor.
  • 240 GB SSD ( 140GB'ı boş )
  • ASRock A320M-HDVR4
  • 400watt PSU.

Anakart bozulmuştur yüzde 90 ihtimalle.

Anakart bozulmuştur yüzde 90 ihtimalle.
Hocam anakart bozulma sebeplerine baktım genellike pc kullanmaz hale geliyormuş ve ya yüksek çaplı yavaşlama oluyormuş ya da usb portları çalışmıyormuş bende yavaşlama gibi bi durum söz konusu değil usb portlarıda çalışıyor, ve pcyi açıyorum sadece dediğim gibi sitede elektrik problemleri olabilir mi bilmiyorum ama evdeki her yerin ışığı kararıp aydınlanıyor o sırada pc'de gidiyor ama yinede sağolun fikriniz için

Geri
Yukarı