GTX 750 Ti Sistem aniden kitlenme sorunu

berat65

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar PC aniden kitleniyor. Özelikle oyunlarda oluyor sürekli olmuyor ama bazen bir oyuna girdiğim zaman mesela savaş oyununda örnek ateş ettiğim zaman 2 sn ses ve ekran kitleniyor ve sonra gene kendine geliyor. Sistemim sorucaksınız şu şekilde, 8GB RAM, GTX 750ti, intel core i3 4160, 250watt PSU, 500GB hardisk, casper anakart, win10. Evet sistemim bu şekilde virüs taramaları yaptım spy hunter, 360 total, gibi yaptım ama sistemim temiz olduğunu gösterdi ama arada bu tip takılmalar yapıyor ayrıca 1,5 senedir PSU ile kullanıyorum ve PSU yeterli geliyor PSU alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddisk sağlığını bir kontrol edin bakalım. HD Sentinel gibi programlardan yararlanabilirsiniz. Anlık takılmalara neden olacak şeyler neler olabilir düşünelim. Güç kaynağı sen ne kadar yeterli geliyor desende sertifikasız bir güç kaynağı ise bir etkisi olabilir diye düşünüyorum. Ayrıca tüm sürücülerin ve Biosun güncellemelerini denetle bakalım var mı bir güncelleme.

Evet arkadaşlar PC aniden kitleniyor. Özelikle oyunlarda oluyor sürekli olmuyor ama bazen bir oyuna girdiğim zaman mesela savaş oyununda örnek ateş ettiğim zaman 2 sn ses ve ekran kitleniyor ve sonra gene kendine geliyor. Sistemim sorucaksınız şu şekilde, 8GB RAM, GTX 750ti, intel core i3 4160, 250watt PSU, 500GB hardisk, casper anakart, win10. Evet sistemim bu şekilde virüs taramaları yaptım spy hunter, 360 total, gibi yaptım ama sistemim temiz olduğunu gösterdi ama arada bu tip takılmalar yapıyor ayrıca 1,5 senedir PSU ile kullanıyorum ve PSU yeterli geliyor PSU alakalı olduğunu düşünmüyorum.
250 watt PSU yetersiz kalacaktır 450 watt almanızı öneririm.

her türlü virus taramalarından geçirdim virus yok hardisk sıcaklığıda normal ondada sorun yok bu psu yu 1.5 yıldır kullandım sorun çıkartmadı. tek sorun güç kaynağımı

her türlü virus taramalarından geçirdim virus yok hardisk sıcaklığıda normal ondada sorun yok bu psu yu 1.5 yıldır kullandım sorun çıkartmadı. tek sorun güç kaynağımı
O sistem için yetersiz 250W anca APU sistemde kullanılır ki APU'da bile 300-350W önerim. 400W güç kaynağı alırsan yeterli gelcektir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı