GTX 750 Ti Sistem GTA 5 FPS Düşüşü

Kaanylmz

Hectopat
Daha fazla  
GTA V FPS Sorunu.

Herkese selam beyler. Yaklaşık 1 ay önce pc toplattım. Özellikleri en aşağıda h1z1'i yüksek ayarlarda Arma 3'ü yüksek ayarlarda açıyorum. İşte the forest, rust, payday 2, euro truck 2 olsun hepsini genelde yüksek ayarlarda oynuyorum. Geçen gün gta 5 aldım. Teknopatta ekran kartı very high'ta gta 5'i çalıştırıyor. Ben de normal'e alıyorum hepsini. Oyun açıldıktan 10 dk sonra oyunda fps düşmeye başlıyor. Acaba diyorum toplattığım adam işlemciye macun falan sürmediyse olabilir mi çünkü gta 5 fps düşüşü olurken 40 fps gösteriyor. Alta indiriyorum mesela google giriyorum ordada bilgisayar kasıyor kendini. Yazılar donarak geliyor. GTA 5'ten çıkınca düzeliyor. İşlemci macunsuz olduğu için çok ısınarak yapıyor veya stok fan soğutmaya yetmiyor olabilir mi? Taktik verin ?
Bilgisayar-
*Asus GTX 750Tİ 2GB DX 11.0
*AMD FX 6300 6 çekirdek işlemci 3.5 GHz
*8GB Ram
Bu parçaları kullanıpta very highta 30fps oynayanları görüyorum. Sorun ne ya ?

-Bu arada Gta Online'a girince fps biraz daha az düşüyor. Böyle trafiğe girince oluyor. Olay araçlar falan olduğunda bildiğin 5 fps falan oynuyorum. Arabadan iniyorum düzeliyor. Kafayı yiyicem. Teknopatın testini izledim gayet güzel çalıştırdılar. Güvenip aldım ekran kartını sanıyorum ki zaten sorun işlemciyle ilgilidir...

Son düzenleyen: Moderatör:
Amd işlemciler yüksek enerji tükettiklerinden çok ısınan işlemcilerdir. Sorun büyük olasılıkla işlemcinin soğutmasından kaynaklı, stok fanı değiştirmeni tavsiye ederim. Kule tipi soğutucular işini görecektir.

GTA V FPS Sorunu.

Herkese selam beyler. Yaklaşık 1 ay önce pc toplattım. Özellikleri en aşağıda h1z1'i yüksek ayarlarda Arma 3'ü yüksek ayarlarda açıyorum. İşte the forest, rust, payday 2, euro truck 2 olsun hepsini genelde yüksek ayarlarda oynuyorum. Geçen gün gta 5 aldım. Teknopatta ekran kartı very high'ta gta 5'i çalıştırıyor. Ben de normal'e alıyorum hepsini. Oyun açıldıktan 10 dk sonra oyunda fps düşmeye başlıyor. Acaba diyorum toplattığım adam işlemciye macun falan sürmediyse olabilir mi çünkü gta 5 fps düşüşü olurken 40 fps gösteriyor. Alta indiriyorum mesela google giriyorum ordada bilgisayar kasıyor kendini. Yazılar donarak geliyor. GTA 5'ten çıkınca düzeliyor. İşlemci macunsuz olduğu için çok ısınarak yapıyor veya stok fan soğutmaya yetmiyor olabilir mi? Taktik verin ?
Bilgisayar-
*Asus GTX 750Tİ 2GB DX 11.0
*AMD FX 6300 6 çekirdek işlemci 3.5 GHz
*8GB Ram
Bu parçaları kullanıpta very highta 30fps oynayanları görüyorum. Sorun ne ya ?

-Bu arada Gta Online'a girince fps biraz daha az düşüyor. Böyle trafiğe girince oluyor. Olay araçlar falan olduğunda bildiğin 5 fps falan oynuyorum. Arabadan iniyorum düzeliyor. Kafayı yiyicem. Teknopatın testini izledim gayet güzel çalıştırdılar. Güvenip aldım ekran kartını sanıyorum ki zaten sorun işlemciyle ilgilidir...

Ani FPS düşüşlerini bende yaşıyordum ama sürücü ile ilgili bir sıkıntı olduğunu öğrendim. Sürücüyü tamamen silip tekrar kurar mısın? Ayrıca sistem çok ısınıyorsa termal macun değiştir ve kasa temizliği yap kesinlikle.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı