GTX 750 Ti sistemde Valorant düşük FPS değerleri

enesgirgin5151

Hectopat
Arkadaşlar Valorant'a başladım. Ancak FPS biraz sorun var gibi. 90-60 FPS arası alıyorum. Bu yoğun fightlarda 45 50'ye kadar düşüyor. Ayarları en yükseğe çeksemde en düşüğe alsamda yine FPS bu civarlarda dolaşıyor. YouTube üzerinden izlediğim videolarda 120- 200 FPS alıyorlar ancak ben alamıyorum sorunu merak ediyorum. Bu kadar fazla FPS merakım yok ancak fight sıralarında veya mouse hızlı çevirince anlık düşüyor. Bunun çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Yoksa aldığım FPS normal mi? Ben pek normal olduğunu sanmıyorum çünkü 60'a kadar düşmemesi lazım. Bu arada oyun ayarlarım doku ve materyal kalitesi yüksekte FXAA açık ve bloom açık.

gtav3.PNG

SS biraz eski. NVIDIA driver son sürümünde.

Arkadaşlar Valorant'a başladım. Ancak FPS biraz sorun var gibi. 90-60 FPS arası alıyorum. Bu yoğun fightlarda 45 50'ye kadar düşüyor. Ayarları en yükseğe çeksemde en düşüğe alsamda yine FPS bu civarlarda dolaşıyor. YouTube üzerinden izlediğim videolarda 120- 200 FPS alıyorlar ancak ben alamıyorum sorunu merak ediyorum. Bu kadar fazla FPS merakım yok ancak fight sıralarında veya mouse hızlı çevirince anlık düşüyor. Bunun çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Yoksa aldığım FPS normal mi? Ben pek normal olduğunu sanmıyorum çünkü 60'a kadar düşmemesi lazım. Bu arada oyun ayarlarım doku ve materyal kalitesi yüksekte FXAA açık ve bloom açık.

Eki Görüntüle 908545

SS biraz eski. NVIDIA driver son sürümünde.
Çözünürlük 750 Tİ'a göre fazla geldi bana

Şimdi size vereceğim ayarlar oyunun dosyalarına girip yapmanız gereken ayarlar ben öyle kullanıyorum.
Öncelikle başlat menüsüne gelip çalıştır yazıyoruz.
Sonra oraya appdata yazıyoruz(%appdata% değil).
Local ' e tıklıyoruz valorant dosyasını bulup giriyoruz.
Sonra ise sırasıyla Saved>Config>burada karışık numaralı bir dosya göreceksiniz buna tıklıyoruz>windows>GameUserSetting

sg.ViewDistanceQuality=0
sg.AntiAliasingQuality=0
sg.ShadowQuality=0
sg.PostProcessQuality=0
sg.TextureQuality=0
sg.EffectsQuality=0
sg.FoliageQuality=0
sg.ShadingQuality=0

bu değişiklikleri yapıyoruz dediğim gibi benimde ilk zamanlar dediğiniz gibi oluyordu ama daha sonrasında oyunu daha akıcı bir şekilde oynamaya başladım artık bu da olmazsa oyun içinden her şeyi en düşüğe çekin hocam.

Şimdi fark ettim sistemini. Oyunun çözünürlüğü hangi ayarlarda?

2560x1080'de oynuyorum. Ancak az önce 1920x1080 çözünürlükte oynadım. FPS yine aynı ancak ekran kartı kullanımı %30 - %50 civarlarında geziyor sürekli. İşlemci ise %70 - %90 arası takılıyor.
(Haha bu arada Ne yi nE diye yazdığım için kısıtlama aldım :D Türkçe kurtarıldı.)
Hocam çözünürlülük yüksek ayrıca 750 Ti sürümü 300 küsurlerde değil miydi?

Ekran kartı %30 -%50'lerde dolaşıyor. NVIDIA 461.40 - WHQL sürümü kurulu.

Yeni konular

Geri
Yukarı