GTX 750 Ti sistemde Valorant düşük FPS değerleri

enesgirgin5151

Hectopat
Arkadaşlar Valorant'a başladım. Ancak FPS biraz sorun var gibi. 90-60 FPS arası alıyorum. Bu yoğun fightlarda 45 50'ye kadar düşüyor. Ayarları en yükseğe çeksemde en düşüğe alsamda yine FPS bu civarlarda dolaşıyor. YouTube üzerinden izlediğim videolarda 120- 200 FPS alıyorlar ancak ben alamıyorum sorunu merak ediyorum. Bu kadar fazla FPS merakım yok ancak fight sıralarında veya mouse hızlı çevirince anlık düşüyor. Bunun çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Yoksa aldığım FPS normal mi? Ben pek normal olduğunu sanmıyorum çünkü 60'a kadar düşmemesi lazım. Bu arada oyun ayarlarım doku ve materyal kalitesi yüksekte FXAA açık ve bloom açık.

gtav3.PNG

SS biraz eski. NVIDIA driver son sürümünde.

2560x1080'de oynuyorum. Ancak az önce 1920x1080 çözünürlükte oynadım. FPS yine aynı ancak ekran kartı kullanımı %30 - %50 civarlarında geziyor sürekli. İşlemci ise %70 - %90 arası takılıyor.
(Haha bu arada ne yi ne diye yazdığım için kısıtlama aldım :D Türkçe kurtarıldı.)

Ekran kartı %30 -%50'lerde dolaşıyor. NVIDIA 461.40 - WHQL sürümü kurulu.

MSAA kapalıdır herhalde. Değilse kapat. FXAA ve boom da kapat bu ayarlarla 80-120 alabilirsin ve kart ne de olsa çok güçlü değil. Raze ulti ve bomba atınca tüm ekranı onun efektkleri kaplıyor mesela böyle bir durumda VRAM az olduğu için FPS 40'a bir anlığına düşer sorun yok. Zaten monitörün 75Hz.

MSAA kapalıdır herhalde. Değilse kapat. FXAA ve boom da kapat bu ayarlarla 80-120 alabilirsin ve kart ne de olsa çok güçlü değil. Raze ulti ve bomba atınca tüm ekranı onun efektkleri kaplıyor mesela böyle bir durumda VRAM az olduğu için FPS 40'a bir anlığına düşer sorun yok. Zaten monitörün 75Hz.

Ne demek normaldir ya. Oyunda adam akıllı grafik yok düşük orta ayarlarda ancak bu sistem ile bu oyunda 40 FPS'ye düşmem bence hala imkansız. Biraz daha araştıracağım yoksa olmayacak bu böyle üstelik input lag için fazla FPS almak istiyorum. Her ms önemli.
O işlemci tek ram ile ancak o kadar FPS verir zaten. Çift çekirdekli işlemci kullanıyorsunuz.
G4400 ile 60 - 70 fps alıyordum.

Ne demek normaldir ya. Oyunda adam akıllı grafik yok düşük orta ayarlarda ancak bu sistem ile bu oyunda 40 FPS'ye düşmem bence hala imkansız. Biraz daha araştıracağım yoksa olmayacak bu böyle üstelik input lag için fazla FPS almak istiyorum. Her ms önemli.

G4400 ile 60 - 70 fps alıyordum.

G4400 çokta farklı değil o da çift çekirdekli işlemci. Hyper-Threading ve 600 MHz hız farkı var fark aşağı yukarı bundan ibaret.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yani performans ortada sizin beklentileriniz gerçeklik dışı biraz.

Son düzenleme:
G4400 çok da farklı değil o da çift çekirdekli işlemci. Hyper-Threading ve 600 MHz hız farkı var fark aşağı yukarı bundan ibaret.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yani performans ortada sizin beklentileriniz gerçeklik dışı biraz.

Kanka şimdi bu arkadaşta ekran kartı yok. İşlemcinin dahili ekran kartıyla oyunu çalıştırıyor ve 1080p Low ayarlarda benim aldığım FPS'nin tıpa tıp neredeyse aynısını alıyor. E şimdi benim ekran kartım ne işe yarıyor onu anlamış değilim. Şu an DDU ile ekran kartımı kaldırıp baştan kuracağım. Hala sonuçlar aynı olursa da vay be çekeceğim.

Kanka şimdi bu arkadaşta ekran kartı yok. İşlemcinin dahili ekran kartıyla oyunu çalıştırıyor ve 1080p Low ayarlarda benim aldığım FPS'nin tıpa tıp neredeyse aynısını alıyor. E şimdi benim ekran kartım ne işe yarıyor onu anlamış değilim. Şu an DDU ile ekran kartımı kaldırıp baştan kuracağım. Hala sonuçlar aynı olursa da vay be çekeceğim.

Evet dediğim gibi bu FPS normal değil. 100 fps altına düşmüyor. Ortalama 130 fps alıyorum aynı ayarlarda. i3 deyip geçmeyelim.
(Sorunu düzelttim konuyu kapatabilirsiniz.)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı