GTX 750 Ti sistemi 5000 TL ile yükseltme

Intel Core i3 10105F Soket 1200 10. Nesil 3.70GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da En düşük fiyattan 14TL daha pahalı. Vatandan almak daha mantıklı olur diye düşündüm. Hepsiburada linki

Fiyatına göre iyi

https://www.amazon.com.tr/dp/B08X7B...e=380333&creativeASIN=B08X7BZK78&linkCode=asn Bu da 300TL indirimli piyasaya göre. (bu anakartı tavsiye ederim)

Aşağı yukarı 3400TL tutuyor. 1600TL kalıyor. PSU değiştirmeye gerek yok gibi. Pcden artakalan parçaları satarsanız ve ekran kartınızı da satarsanız güzel bir ekran kartı alırsınız diye düşünüyorum. İşi sonraya bırakmamak daha iyi olmaz mı hocam @Umut Nas ? Fiyatlar her gün artıyor fırsatçılar çoğalıyor. Söylediğim parçalar hoşunuza gitmeyebilir fakat hem ileriye dönük hem de klasmanlarına göre uygun diye attım. Ayrıca ekran kartı yükseltmesi içi bütçe ayırabilin diye böyle bir öneride bulundum.

Haklısınız hocam ben şu an AMD sistem kullanıyorum da bu Intel'in anakartları niye bu kadar pahalı.
Aslında dengeliyor hocam. OC yapmayan birisi Intel'den daha iyi performans alıyor ve işlemciye daha az para ödüyor. Ama anakarta daha fazla para veriyor. AMD'de ise işlemciler Intel'e göre pahalı ama anakartları ucuz. i3-10100f/105f ve B560M PRO dengine gelecek AMD kombinasyonları baktım daha pahalıya geliyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı