İ5 4570 ve GTX 750 Ti Sistemi Yükseltme Önerisi

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Merhabalar geçen sene GTX 750 Ti almıştım beni biraz kurtarsın diye oyunlarda hele ki Fortnite'da son gelen yamada grafiklerde upgrade olunca benimde ekran kartı sap gibi kaldı 150 FPS aldığım yerde 90 alıyordum. Diğer oyunlarda CS ve LOL'de iyi ama hikayeli oyunlara gelince FPS düşük oluyor bazı oyunlarda 60 bazılarında 30 low ayarlarda grafik takındım yok fazla ama yüksek grafiği bir andan seviyorum. Ben sistemi RX 570'e yükseltemeyi düşünüyorum ama güç kaynağı ne kadar yeterli bilmiyorum ucundan kurtarırmı hiçbir bilgim yok ama resmini atacağım. Az önce güç kaynağının verdiği volt değerlerine bakarken güç kaynağından sıcak hava geliyordu bir de bir cızırtı sesi geliyordu. Ve hani sıkıntılı değilse güç kaynağı şu anlık değiştirmeceğim bütçem yok onun için ekran kartını ikinci elden almayı düşünüyorum. Uygun fiyata mining yapılmamış buldum.

Sistem tam olarak şeyle:
I5-4570
Kingston 8 GB RAM soğutucusuz
GTX 750 Ti
H81M-D anakart
Samsung 860 Evo 250 GB SSD
WD Blue 1 TB HDD
Sanırsam 350W güç kaynağı resmini atacağım
ASUS'un ofis gibi olan bilgisayar kasalarından yükseltmem gereken başka bir şey var mı güç kaynağı sıkıntılıysa yukarda yazdım sorunu.
IMG_1115.JPG
IMG_1115.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar geçen sene GTX 750 Ti almıştım beni biraz kurtarsın diye oyunlarda hele ki Fortnite'da son gelen yamada grafiklerde upgrade olunca benimde ekran kartı sap gibi kaldı 150 FPS aldığım yerde 90 alıyordum. Diğer oyunlarda CS ve LOL'de iyi ama hikayeli oyunlara gelince FPS düşük oluyor bazı oyunlarda 60 bazılarında 30 low ayarlarda grafik takındım yok fazla ama yüksek grafiği bir andan seviyorum. Ben sistemi RX 570'e yükseltemeyi düşünüyorum ama güç kaynağı ne kadar yeterli bilmiyorum ucundan kurtarırmı hiçbir bilgim yok ama resmini atacağım. Az önce güç kaynağının verdiği volt değerlerine bakarken güç kaynağından sıcak hava geliyordu bir de bir cızırtı sesi geliyordu. Ve hani sıkıntılı değilse güç kaynağı şu anlık değiştirmeceğim bütçem yok onun için ekran kartını ikinci elden almayı düşünüyorum. Uygun fiyata mining yapılmamış buldum.

Sistem tam olarak şeyle:
I5-4570
Kingston 8 GB RAM soğutucusuz
GTX 750 Ti
H81M-D anakart
Samsung 860 Evo 250 GB SSD
WD Blue 1 TB HDD
Sanırsam 350W güç kaynağı resmini atacağım
ASUS'un ofis gibi olan bilgisayar kasalarından yükseltmem gereken başka bir şey var mı güç kaynağı sıkıntılıysa yukarda yazdım sorunu.Eki Görüntüle 426224Eki Görüntüle 426224
Kurtarmaz RX ekran kartında çok sıkıntı çeken ver ben de onlardan biriyim. 500 watt 80 plus lı güç kaynağımı değiştireceğim. Yetmediğini düşünüyorum. Sana tavsiyem gtx 1650 filan alman. Ama diyim güç kaynağın çok eski. Belki şuandaki fps düşüşleri bile güç kaynağından kaynaklana bilir.

Kurtarmaz RX ekran kartında çok sıkıntı çeken ver bende onlardan biriyim. 500 watt 80 plus lı güç kaynağımı değiştireceğim. Yetmediğini düşünüyorum. Sana tavsiyem gtx 1650 filan alman. Ama diyim güç kaynağın çok eski. Belki şuandaki fps düşüşleri bile güç kaynağından kaynaklana bilir.
Herkes RX 570 alıyor, bu ekran kartına kurtarır bence.

bende de i5 4670 işlemci mevcut. Açıkçası ekran kartını yükseltsen de fazla verim alabileceğini zannetmiyorum. 1050 Tİ ROG Strix mevcut bende ve GPU kullanımı çok yüksek olmuyor. Ama tabi daha iyi bilen biri varsa beni düzeltebilir.

bende de i5 4670 işlemci mevcut. Açıkçası ekran kartını yükseltsen de fazla verim alabileceğini zannetmiyorum. 1050 Tİ ROG STRIX mevcut ben de ve GPU kullanımı çok yüksek olmuyor. Ama tabii daha iyi bilen biri varsa beni düzeltebilir.
GTX 750 Ti'dan RX 570'e geçsem deli gibi fark olur diye düşünüyorum.

GTX 750 Ti'dan RX 570'e geçsem deli gibi fark olur diye düşünüyorum.
Aynen fark olur ama dediğim gibi RX 570 aldım ve sıkıntılar çıktı. Oyun sırasında kitlenme oluyor rest atmayınca düzelmiyor. Direk oluyor Bir de 1 dk geçmeden. NVIDIA adamdır o yüzden.

Aynen fark olur ama dediğim gibi RX 570 aldım ve sıkıntılar çıktı. Oyun sırasında kitlenme oluyor rest atmayınca düzelmiyor. Direk oluyor Bir de 1 dk geçmeden. NVIDIA adamdır o yüzden.
Senin aldığın karttan olabilir. Niye o zaman herkes öneriyor? Bir de bu PSU onu kaldırır mı? Kaldırmazsa değiştireceğim.

Senin aldığın karttan olabilir. Niye o zaman herkes öneriyor? Bir de bu PSU onu kaldırır mı? Kaldırmazsa değiştireceğim.
2 tane NVIDIA kart kullandım sorun yaşamadım. AMD'ye geçince sorun yaşadım. RX serisinde illa sıkıntı çıkıyor diyemem sıkıntısız kullanan var. Ama NVIDIA'da böyle sorun yaşayan çok nadir az kullanıcı var. AMD'de sıkıntı yaşayan bir sürü kullanıcı var. Alırken bunu göz ardı ederek al.

2 tane NVIDIA kart kullandım sorun yaşamadım. AMD'ye geçince sorun yaşadım. RX serisinde illa sıkıntı çıkıyor diyemem sıkıntısız kullanan var. Ama NVIDIA'da böyle sorun yaşayan çok nadir az kullanıcı var. AMD'de sıkıntı yaşayan bir sürü kullanıcı var. Alırken bunu göz ardı ederek al.
Deneyebilir miyim diye soracağım. Isı sıkıntısı ve FPS sıkıntısı var mı diyey de bakacağım ve ona göre alacağım. Ama mining için kullanılmamış kasa kapağı açık kullanmış ısı sorunu yoktur diye düşünüyorum.

Deneyebilir miyim diye soracağım. Isı sıkıntısı ve FPS sıkıntısı var mı diyey de bakacağım ve ona göre alacağım. Ama mining için kullanılmamış kasa kapağı açık kullanmış ısı sorunu yoktur diye düşünüyorum.
2. el alacaksan get alışverişli almanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı