GTX 750 Ti ve i5 9400F sistem donuyor

Yiğitfy

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
gtx 750 ti
İşlemci
i5 9400f
Bilgisayarım donmaya başladı. Donup duruyor, mouse hareket ediyor fakat hiçbir şeyi açamıyorum, mesajlarım gitmiyor, videolar oynamıyor vs.
sonra geliyor ve 3-4 saniye ardındanda kısa bir bip sesi geliyor, sizce sorunu ne olabilir?
Bilgisayarıma daha yeni format attım, formattan önce vardı fakat format attığımda gitmişti.
Ardından OBS'i indirdim, sonra tekrardan başladı ve her dosyasını silmeme rağmen hala devam ediyor, ne yapmalıyım?
(PC özelliklerim: GTX 750 Ti | i5 9400F | 250 GB SSD-500 GB HDD)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım donmaya başladı. Donup duruyor, mouse hareket ediyor fakat hiçbir şeyi açamıyorum, mesajlarım gitmiyor, videolar oynamıyor vs.
sonra geliyor ve 3-4 saniye ardındanda kısa bir bip sesi geliyor, sizce sorunu ne olabilir?
Bilgisayarıma daha yeni format attım, formattan önce vardı fakat format attığımda gitmişti.
Ardından OBS'i indirdim, sonra tekrardan başladı ve her dosyasını silmeme rağmen hala devam ediyor, ne yapmalıyım?
(PC özelliklerim: GTX 750 Ti | i5 9400F | 250 GB SSD-500 GB HDD)

Sistem eskiyse GPU sorunlu olabilir fakat Donanımsal gibi gözüken çoğu hata 2 avuç Hint abiler ile çözülebilir. Hocam benim kafama takılan 750 Ti 9400F darboğaz yapmaz mı? Ben bile 1660 Ti 9750H kullanıyorum yani. Sistem sanırsam 3-4 yıllık nesilden dolayı fakat yine de BIOS ve ekran kartı ayarlarına bakın.

Sistem eskiyse GPU sorunlu olabilir fakat donanımsal gibi gözüken çoğu hata 2 avuç hint abiler ile çözülebilir. Hocam benim kafama takılan 750 Ti 9400F darboğaz yapmaz mı? Ben bile 1660 Ti 9750H kullanıyorum yani. Sistem sanırsam 3-4 yıllık nesilden dolayı fakat yine de BIOS ve ekran kartı ayarlarına bakın.

Sistemim 2 yıllık bir sistem ve gecen güne kadar böyle bir şey yaşamamıştım ve hiç darboğaz yaşamadım darboğaz yapmıyor BIOS'a bakarım teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı