GTX 750 Ti Yeşil Ekran, Donma ve Takılma Sorunu

Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bıktım artık gerçekten bıktım. Kartı garantiye gönderdim sorun yok dediler. Ne yapıcam artık? Bir fikriniz var mı?
IMG_20160309_214756.jpg

Oyun donuyor ve reset atıyor. Bazen masaüstüne atıyor. Ekran kartı çalışmayı durdurdu diyor.

Siz iletişim kurun onlar neyle göndereceğini yazar. Yurtdışı gönderi için ASUS Türkiye yetkilisiyle de görüşebilirsin onlara gönderip onlar gönderebilir.

Hocam garanti den geldiğinde ekran kartına ram ve gpu testi yapmışlar sorunsuz, başka parçalara bakılması gerekmektedir yazmışlar.
Garantide değişen parçalar işlemci,ram,anakart. Değişmeyenler ise ekran kartı ve hdd(hdd eski o yüzden değiştirmediler).

Sizce sorun HDD de olabilir mi ? Çünkü eski bilgisayarımın anakartı yanmıştı. O eski bilgisayardan da HDD yi alıp yeni bilgisayara taktım.

HDTUNE error scan yapın Healt bölümüyle paylaşın. Sorun dediğim parçalardan birinde eğer Ram değişti ise.

O da sorun bulmadı. Deliricem artık. Neresi bozuk arkadaş. Anakart değişti. Ram değişti. İşlemci değişti. Ekran kartı test yapıldı sorunsuz dendi.

Büyük ihtimal sorun ekran kartında. Aynı sorunu yaşayan başka bir arakdaş ve aynı marka aynı model. Vatan Bilgisayardan nasıl değişim talep edebilirim ?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    18,5 KB · Görüntüleme: 115
O da sorun bulmadı. Deliricem artık. Neresi bozuk arkadaş. Anakart değişti. Ram değişti. İşlemci değişti. Ekran kartı test yapıldı sorunsuz dendi.

Büyük ihtimal sorun ekran kartında. Aynı sorunu yaşayan başka bir arakdaş ve aynı marka aynı model. Vatan Bilgisayardan nasıl değişim talep edebilirim ?
Saçma olacak ama belkide anakarta tam oturtamıyorsunuz çıkarıp takın bir deneyin. Olmadı HDD ve PSU değiştirin. Bunlar da olmadı, Murat5038 dediği gibi ASUS yurt dışı servise gönderin. Eğer buda bir işe yaramaz ise yapacak bir şey yok. Çok saçma bir hata. Çünkü Anakart değişmiş, ram değişmiş, işlemci değişmiş. Dediğim gibi sorun ya HDD ya da PSU. Ve ya anakarta tam oturmuyor. İyice bastırın.

Sorun eğer ekran kartında olsaydı Onboard ekran kartını kullanırken sorun yaşamazdın. Senin sorunun işlemci, psu veya anakartta. Bu arada monitörde de sorun olabilir.

5-6 ay oldu. Bakalım çözülmezse garantiye gideceğim.
30 günü geçtiyse aldığın. Aynı sorundan birkaç defa garantiye gönderirsen sonrasında değişim talep edebilirsin.

Hocam bu araalarda yapmamaya başladı. Adamlara nasıl kanıtlayabilirim bu hatayı ?

@Murat5038

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı