GTX 750Ti Düşük GPU kullanımı sorunu

wroNN

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, 1 hafta önce İ3 6100, MSİ GTX 750Ti'lı bir sistem topladım. AC: Unity, Shadow of Mordor gibi oyunları rahatça oynayabiliyorum. Fakat GTA IV oyununu hangi ayara getirsem getireyim resimde görüldüğü gibi %50 GPU kullanımı civarında. Darboğaz olmasının imkanı yok. Güç kaynağım 350 Watt. Belirteyim yine de belki güç kaynağı ile ilgili olabilir diye. Ara sahnelerde GPU kullanımı %100'ü gördü.
Not : Resimdeki FPS 39.

20160612180846_1.jpg

Ana her ne kadar öyle olsada eski bilgisayarım da İ5 M 450, Radeon 5000 vardı. İlk aldığım zamanlarda Low' da rahatça oynuyordum. Peki ya GTA 5 böyle bir şey olur mu ?
Doğru GTA IV optimizasyon açısından sıkıntılı bir oyun, dediğin gibi diğer oyunlarda değerler normal ise oyundan dır büyük ihtimal, ve GTA V de aynı sorunla karşılaşmazsınız sanıyorum, eğer ki aynı problem devam ediyor o zaman tekrar konu açabilirsiniz.

Doğru GTA IV optimizasyon açısından sıkıntılı bir oyun, dediğin gibi diğer oyunlarda değerler normal ise oyundan dır büyük ihtimal, ve GTA V de aynı sorunla karşılaşmazsınız sanıyorum, eğer ki aynı problem devam ediyor o zaman tekrar konu açabilirsiniz.
Teşekkür ederim. İnşallah sorun PSU' dan değildir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı