GTX 1080 düşük GPU kullanımı sorunu

Berk Sönmez

Kilopat
Daha fazla  
Sistemimde Asus GTX 1080, i7-7700 ve GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 var. Daha düne kadar bir sorun yoktu, hiçbir BIOS ayarı değişikliği veya oyunlarda grafik ayarı değişikliği yapmamış olmama rağmen oyunlarda düşük GPU kullanımı ve RAM kullanımı yaşıyorum. Örneğin bir oyunda daha önceden bulunduğum alanda yüzde 90 üzeri GPU kullanımı ve 9 GB üzeri RAM kullanımı olurken ( minimum 100 FPS) artık bu GPU kullanımı yüzde 60 ve RAM kullnımı da 7.5 GB'ı geçmiyor (60 FPS'e kadar düşüş). Saatlerdir sorunu çözmeye çalışıyorum ama anlayamadım bir türlü. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olacağım.

UserBenchmark testlerinde hiçbir sorun gözükmüyor.
Çift Slot RAM'leri ikisinde ayrı ayrı çalıştırdım ikisi de tekken de çalışıyor.
PC 16 GB RAM'i görüyor.
Grafik kartının son sürümü yüklü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazdığınızdan bir şey anlamadım. FHD monitör varsa ayarları kökleyin. Çözüm olmaz ise DSR ile 2K yapıp deneyin. ("DSR'yi yüzde yüz yaptım" demişsiniz. Ne demek istediniz?)

Sistemimde Asus GTX 1080, i7-7700 ve GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 var. Daha düne kadar bir sorun yoktu, hiçbir BIOS ayarı değişikliği veya oyunlarda grafik ayarı değişikliği yapmamış olmama rağmen oyunlarda düşük GPU kullanımı ve RAM kullanımı yaşıyorum. Örneğin bir oyunda daha önceden bulunduğum alanda yüzde 90 üzeri GPU kullanımı ve 9 GB üzeri RAM kullanımı olurken ( minimum 100 FPS) artık bu GPU kullanımı yüzde 60 ve RAM kullnımı da 7.5 GB'ı geçmiyor (60 FPS'e kadar düşüş). Saatlerdir sorunu çözmeye çalışıyorum ama anlayamadım bir türlü. Yardımcı olabilirseniz çok mutlu olacağım.

UserBenchmark testlerinde hiçbir sorun gözükmüyor.
Çift Slot RAM'leri ikisinde ayrı ayrı çalıştırdım ikisi de tekken de çalışıyor.
PC 16 GB RAM'i görüyor.
Grafik kartının son sürümü yüklü.
Hocam sorunu çözebildiniz mi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı