GTX 760 görüntü vermeyi kesiyor

IDenizI

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ravenfield oynuyordum ve bir anda ekranda garip pikseller oluşmaya başladı. Ardından ekran kartının fanları hızlı dönmeye başladı, ben de hemen oyundan çıktım fakat bilgisayar durmadan donuyordu. Babamı aradım ve durumu anlattım. Bana bilgisayarın fişini çekip 10 dakika beklememi söyledi. Bekledikten sonra bilgisayarı açtım ve bilgisayar düzelmişti.

Insurgency oyununa girdim fakat garip bir durum vardı. Oyundaki metal levhalarda kırmızı pikseller oluşuyordu, aldırış etmedim oynadım. Fakat Heroes & Generals'a girdiğimde tekrar aynı pikselleşme durumu oldu ve oyundan çıkamadan ekran kartı görüntü vermeyi kesti. Ertesi gün babam geldi ve virüs sokmuşsundur deyip bilgisayarı sıfırladı. Sıfırlandıktan sonra sürücüleri kurdum, oyunları indirdim ve Insurgency'e girdiğimde tekrar aynı hatayı verdi.

Ben ısındığından dolayı böyle bir durumun olduğunu düşündüm. Bilgisayarı tekrar açtığımda ise bilgisayar ekran kartını görüyor fakat sorunlu gösteriyordu ve dahili ekran kartından görüntü aktarıyordu. Sürücüleri silip tekrar indirdim. Bu sefer görüntü 10 saniyelik aralıklarla gidiyordu ve Windows sürücüyü zorla yükle diyordu. Zorla yükle bildirimine tıkladığımda ise hiçbir şey olmuyordu. Kesin bir çözüm aramıyorum sadece fikirlerinizi almak istiyorum.

Sistemim;
MSI GTX 760 2 GB.
Intel Core i5-4430 3.00 GHz.
8 GB DDR3 1333 MHz RAM.
Hadron 400W PSU.
Zillion motherboard.
1 TB HDD.

Dipnot;
Ekran kartım yükte iken çoğunlukla 80 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, büyük ihtimalle artık son günleri. Benim bir adet Asus GTX 760 gitti. Bakımını yapmıştım. Sürücü kaldırma, yükleme falan da yaptım. Eksik Windows güncellemesi varsa yapın. Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyip deneyin.

Hocam, büyük ihtimalle artık son günleri. Benim bir adet Asus GTX 760 gitti. Bakımını yapmıştım. Sürücü kaldırma, yükleme falan da yaptım. Eksik Windows güncellemesi varsa yapın. Mevcut sürücüyü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyip deneyin.
DDU ile kaldırıp tekrar yükledim ama fayda etmedi. 5 senedir kullanıyorum. Galiba ömrü bitti.

Olabilir hocam. Benim de öyle olmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı