GTX 760 sistemde 240 Hz olmuyor

287352

Centipat
Merhaba. GTX 760 WindForce 3X 760 model ekran kartı aldım. Yalnız monitörde 240 Hz yapamıyorum. 144 Hz üzeri seçenekler yok. NVIDIA panelden de baktım yok. Yeni çözünürlük ekleyip 238 Hz yapınca ekliyor ve masaüstü için 238 Hz algılıyor fakat oyuna girdiğim zaman 144 Hz oluyor. NVIDIA driver güncel. Bilgisayarı yeni formatladım. Monitör ayarlarınıda fabrika ayarlarına getirdim. 2 tane farklı ve kaliteli olan DisplayPort kablo da denedim. Ayrıca monitör'ün kendisine ait 240 Hz destekleyen HDMI kablosunuda denedim. Bu ekran kartı modeli 240 Hz desteklemiyor mu?

Merhaba. GTX 760 model ekran kartı aldım. Yalnız monitörde 240 Hz yapamıyorum. 144 Hz üzeri seçenekler yok. NVIDIA panelden de baktım yok. Yeni çözünürlük ekleyip 238 Hz yapınca ekliyor ve masaüstü için 238 Hz algılıyor fakat oyuna girdiğim zaman 144 Hz oluyor. NVIDIA driver güncel. Bilgisayarı yeni formatladım. Monitör ayarlarınıda fabrika ayarlarına getirdim. 2 tane farklı ve kaliteli olan DisplayPort kablo da denedim. Ayrıca monitör'ün kendisine ait 240 Hz destekleyen HDMI kablosunuda denedim. Bu ekran kartı modeli 240 Hz desteklemiyor mu?

Desteklemiyor galiba. Sonuçta 5 yaşında bir ekran kartı.

Sanırım kart 240hz hızını desteklemiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de biraz bakındım da bana da öyle gibi geldi. Belki deneyimi olan birisinden duyarsam daha iyi olur dedim kendi kendime. Teşekkür ederim.
Desteklemiyor galiba. Sonuçta 5 yaşında bir ekran kartı.

Teşekkürler. Bu arada sanırım 7 sene önce üretimi başladı. DisplayPort çıkışı olduğu için olabilir diye düşünmüştüm...

Sanırım 760'da DisplayPort 1.2 vardı, eğer monitörünüz de DP 1.2 ise 1080p'de 240 Hz alabilmeniz lazım aslında. Monitör ayarlarında DisplayPort sürümü değiştirilebiliyor mu? Bir kontrol edin gelişmiş ayarlardan.

Monitör panel ayarlarında DisplayPort 1.2+HDR ve 1.1 sürüm değerleri var. Her ikisini de denedim. Zaten 1. ekran kartım RTX 2060 modeli ve böyle bir problem olmuyor.

Hocam, monitör menüsünden MST ayarlarını 1.1 ise 1.2 olarak deneyin.

Merhaba. GTX 760 WindForce 3X 760 model ekran kartı aldım. Yalnız monitörde 240 Hz yapamıyorum. 144 Hz üzeri seçenekler yok. NVIDIA panelden de baktım yok. Yeni çözünürlük ekleyip 238 Hz yapınca ekliyor ve masaüstü için 238 Hz algılıyor fakat oyuna girdiğim zaman 144 Hz oluyor. NVIDIA driver güncel. Bilgisayarı yeni formatladım. Monitör ayarlarınıda fabrika ayarlarına getirdim. 2 tane farklı ve kaliteli olan DisplayPort kablo da denedim. Ayrıca monitör'ün kendisine ait 240 Hz destekleyen HDMI kablosunuda denedim. Bu ekran kartı modeli 240 Hz desteklemiyor mu?
Hocam sen bana onu ver ben de benim 75 Hzyi vereyim ikimiz de mutlu olalım. GTX 1650S ile 75 Hz kullanıyorum. :(

Geri
Yukarı