GTX 760 Sisteme MSI GTX 1060 Yeterli Mi?

yagcioglutoprak

Hectopat
Yakında GTX 760 ekran kartımı 1060'a yükseltmeyi düşünüyorum. Ama şu yönden çok kararsızım; 3GB mi, 6GB mi? Çok para vermek istemiyorum, bir yandan da yanlış seçim yapmak istemiyorum. Sizin düşünceniz nedir?

GTX 1060 almak istiyorsanız kesinlikle 6 GB almalısınız 3 GB almak parayı çöpe atmak demektir öte yandan bütçenizi aşarsa RX 480'de alabilirsiniz ama ilk önce şu soruyu sormalıyım güç kaynağınızı yazar mısınız? Ayrıca işlemcinizi de yazın ki darboğaz yapıp yapmadığına bakalım.

Yakında GTX 760 ekran kartımı 1060'a yükseltmeyi düşünüyorum. Ama şu yönden çok kararsızım; 3GB mi, 6GB mi? Çok para vermek istemiyorum, bir yandan da yanlış seçim yapmak istemiyorum. Sizin düşünceniz nedir?
Alacaksan 6 GB modelini al. 3GB hem VRAM dan hemde performanstan kırpılmış.

GTX 760 modelinden GTX 1060 modeline geçmeye pek gerek yok gibi açıkçası. Elindeki işlemci nedir? 3 GB ve 6 GB 1060 modelleri performans olarak birbirine yakın modeldir. Her iki kartında GPU'su aynıdır. VRAM performansı doğrudan etkileyen bir etmen değil. 6 GB ile 3 GB modeli arasında en fazla 5 FPS fark olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı