GTX 770 açılır açılmaz 100 derecelere çıkıyor

polokral3846

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kartta hiçbir sıkıntı yoktu. En fazla 81 dereceleri görüyorduk.
1 hafta açılmadı bilgisayar. Bilgisayarı dün açtık.
Kart boşta 50 dereceden ani bir şekilde 98-99-100 derecelere çıkıyor, performansı da düşüyor tabii.
Kart zarar görmesin diye hemen testi, oyunu vs. kapatıyorum.

Kartı söküp temizledim, hiçbir sıkıntısı yoktu zaten temizleyeli de çok olmamıştı. Ayrıca ısı bir anda yükseliyor, yavaş yavaş da yükselmiyor.
Sizce sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Macun bu kadar etki etmemesi lazım hocam ya.
Ben önceden kullandığım ASUS GTX770'te macunsuz 84ü geçmiyordu.

Fanlar çalışıyor.
Macun değişimi 1 ay önce yapıldı ama pek iyi değildi.
Termal macun iyi olmasa dahi çok yüksek sıcaklık. Farklı bir sıkıntı olabilir mi mesela soğutucunun tam oturmama durumu gibi? Sıcaklığın aniden yükselmesi soğutucunun vazife görmemesi veya temassızlığı ile ilgili olabilir.

Termal macun iyi olmasa dahi çok yüksek sıcaklık. Farklı bir sıkıntı olabilir mi mesela soğutucunun tam oturmama durumu gibi? Sıcaklığın aniden yükselmesi soğutucunun vazife görmemesi veya temassızlığı ile ilgili olabilir.

2 3 kere denedim hocam soğutucu bloğunu söküp taktım tam oturuyor.
Durum ortada dostum. Orijinal bir macun ile temiz bir değişim yap. Sonucu buraya paylaş.

Tamamdır bilgilendiririm.

2 3 kere denedim hocam soğutucu bloğunu söküp taktım tam oturuyor.

Tamamdır bilgilendiririm.
Eğer elinizde başka da olsa termal macun varsa çipin orta kısmına dağıtmadan uygulayıp soğutucuyu monte edin sonra çıkarıp macun temastan dolayı bütün alana yayılmış mı bakın. Çünkü dediğim gibi diş macunu dahi olsa bir anda o kadar yükselme hiç normal değil.

Eğer elinizde başka da olsa termal macun varsa çipin orta kısmına dağıtmadan uygulayıp soğutucuyu monte edin sonra çıkarıp macun temastan dolayı bütün alana yayılmış mı bakın. Çünkü dediğim gibi diş macunu dahi olsa bir anda o kadar yükselme hiç normal değil.

Evet bende onu anlayamadım zaten yavaş yavaş yükselse anlayacağım fakat direk 98'i görüyor.

Macun bu kadar etki etmemesi lazım hocam ya.
Ben önceden kullandığım ASUS GTX770'te macunsuz 84ü geçmiyordu.

Fanlar çalışıyor.
Macun değişimi 1 ay önce yapıldı ama pek iyi değildi.
Öyle demeyin hocam çok etkiliyor. Benim GT 730 92 dereceyi görmüştü oyunlarda, fan hızı ise %78 civarı oluyordu. MX-4 sürdüm fan hızı %48, sıcaklık 55-56.

Kartın termal macununu 2 yılda bir kez yenilemelisiniz. Tabi benim kartım ona bile değmeyen bir kart olduğu için hiç yenilemedim :D sadece görüntü almaya kullanıyorum.

Geri
Yukarı