GTX 780 alarak hata mı ettim ?

yigithancivgin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 hafta gibi kısa bir süre önce bir bilgisayar topladım. GTX 970 olmadığı için mecburen GTX 780 aldım. Forumlarda dolaşırken 780 VS 970 karşılaştırmalarına rast geldim ve okuduğum tüm mesajlarda GTX 780'in artık çöp bir kart olduğunu anlatmaya çalışmış herkes. Sizce hata mı ettim 970'i beklememekle ?

Gidip değiştirebilirsin. Şahsi görüşüm değiştirmelisin haftasonu degişim için gidersen indirimdende yararlanarak alırsın üstüne çıkan parayıda öderler ancak ekrankartının kutusu ve cdleri kullanım klavuzu yanında olmalı.

Gerekçe göstermeden degişim süreci 7 tam gündür. Yasal olarak, gerçi türkiyede yasal kuralları birçok firma çiğnemekte ama bunu yapmıcaklarını düşünüyorum. 30 gün içerisindede memnun olmama bildirisi gibi bir olay daha var 2side yasaldır.

Değiştirme şansın varsa eğer, GTX970 daha doğru tercih olacaktır. Ama GTX780 de çöp filan değil. GTX780'de oldukça harika bir kart. Her oyunu çok rahat ultra oynatabilir.

Sormak istiyorum acaba o çöp diyen şahsiyetler hayatında 780 görmüş mü? Kardeşim kartın çöp falan değil daha 1 yıl önce çıkan bir kart nasıl çöp olabiliyor? Kartın gayet üst düzey bir kart, güle güle kullan oyunların tadını çıkar.

Gidip değiştirebilirsin. Şahsi görüşüm değiştirmelisin haftasonu degişim için gidersen indirimdende yararlanarak alırsın üstüne çıkan parayıda öderler ancak ekrankartının kutusu ve cdleri kullanım klavuzu yanında olmalı.

Gerekçe göstermeden degişim süreci 7 tam gündür. Yasal olarak, gerçi türkiyede yasal kuralları birçok firma çiğnemekte ama bunu yapmıcaklarını düşünüyorum. 30 gün içerisindede memnun olmama bildirisi gibi bir olay daha var 2side yasaldır.

Çok yanlış bilgi verilmiş, düzelteyim. Mağazadan alınan üründe memnun olmayıp da değiştirme gibi bir yasal hak söz konusu değil. Eğer ürün ayıplıysa -arızalı, kutuda hasar, teşhir ürünü vs.- 30 gün içerisinde değişim ve iade hakkınız var. Ancak, mağazadan görerek almış olduğunuz ürünü "Ben bunu beğenmedim." diye değiştirmeye dair bir hakkınız yok. Firmalar bunu hak olarak sunuyor ancak bu rekabet sağlamak adına. Bakınız; Bimeks'in ilk 3 gün koşulsuz değişim hakkı sunması.

GTX970 yeni sistem kurulurken alınması gereken kart. Sebepleri ise hem fiyat/performans olarak tüm 7 serisinden çok daha üstün olması hem de Maxwell mimarisi ve yeni teknolojilere hali hazırda sahip olması. GTX 780'e de her şey gelecek ancak şu anda zaten sahip olan bir kart varken tercih etmek yanlış değil ama garip olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı