GTX 780 alarak hata mı ettim ?

Arkadaşlar, ben 980Tİ çıktığı zaman ona geçmeyi planlıyorum ve elimdeki kartı 700 lira gibi bir fiyata okutup üzerine tamamlayacağım. Yani beni 5-6 ay idare etmez mi ? Benim moralim çok bozuldu yani verdiğim paraya mı acıyayım yoksa 970'in harika performansına mı yanayım bilemedim.

Kar zaten çok iyi, bir çok oyunu 2K'da çok rahat oynatıyor fakat 970 hem yeni mimari hemde daha fazla F/P ürünü olduğu için canım sıkıldı. Bir de herkes çöp deyince iyice içime oturdu yani.

Çöp diyenlerin kullandığı kart gt630 gelmiş boş boş insanın moralini bozuyorlar. Kardeşim benim sıkma canını sen zaten üst seviye bir ekran kartı almışsın. Tamam gtx 970 yeni mimari fakat kartı zaten almışken satıp üstüne para koyup yenisini almak biraz saçma gibi. Zaten Recep ve Ali beyler de diyor 780 gibi bir kartınız varsa satıp 970 almaya gerek yok diye. İncelemeye bakabilirsin.

O karta çöp diyorlarsa benim 8 yıllık halen daha çalışan ve şuan o pcden yazdığım pcnin ekran kartı x1050 kim bilir ne derler. GTX 970 bulabilirsen satın aldığın yerde iade edebilirsen GTX 970 şiddetle tavsiye ederim.

Değiştirme şansın varsa değiştirmen taraftarıyım ancak bu eleştirileri bende 2 hafta önce alıyordum. Kart çöp falan değil o kartın yanından geçemeyecek adamlar var sen kafana takma.

İçini ferah tut, nasılsa kartı almışsın. Bizim bahsettiğimiz kartı henüz alma aşamasındaysan hem fiyatından dolayı, hem de yukarıda pek çok iletide bahsedilen diğer nedenlerden dolayı 970'i tercih etmendi fakat 780'i zaten satın aldığın için bence kaybetmiş olduğun bir şey yok. Sen de eminim pek çok inceleme okumuşsundur, iki kart da birbirine çok yakın performans sergiliyor. Mesela ben 970 alıyorum şayet stoklara gelirse, sende 780 var. Bana göre ikimizin de kartları değiştirme süremiz aynı olur. Atıyorum bundan 4 veya 5 yıl sonra yine şimdiki 970 gibi fiyat/performans bir kart çıkar, o zaman değiştiririz. Yoksa sakın ola gerçekten çok kaliteli olan kartını olmadık paralara satıp da arasında en fazla 10 FPS olan GTX980 veya muhtemelen aralarında en fazla 15 FPS olacak olan 980Ti ile (ki bence 980Ti çok pahalı bir kart olacak) değiştirmeyi düşünme. Dediğim gibi, 4-5 yıl sonra beraber oturup hangisini alalım diye konuşuruz :)

Kartlar hakkında bilgim var fakat kendi bilmez arakadaşların yaptığı yorumlar insanın canını sıkıyor işte. Çok sağolun, içime sus serptiniz. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı