GTX 780 mi, GTX 770 mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O.C. potansiyeli fazla olan bir kart 7 derece sıcak olsa ne olur ? Sanırsın ki gidip fansız kasa da kullanacak.

Core Speed 'en fazla' 40 MHz daha OC oluyor ki bu hiçbir şey. Sanki 300 MHz OC olup 10 FPS yüksek veriyor sanacak insanlar yorumundan ötürü. 7 C' çok şey ifade eder, sen Asus'la aynı MHz'i yakalamak için MSI kartı zorlayacaksın, Asus son kapasite rahat rahat çalışacak. Zaten burada MSI vs. Asus muhabbeti yapmayalım çünkü sayıca Asus zaten Evga gibi 780 satışında fark açan bir marka. 780Ti'de bile millet DirectCU II der hemen. Bir nedeni var da öyle.

Benim kişisel görüşümü sorarsan eğer hangisini daha ucuza bulursan onu al. Benim kart senin kartı dövere dönmesin muhabbet. Bu başlığı açan arkadaşın da sorusu cevaplandırıldı. Boşuna uzatmamak daha iyi olur...

1080p = GTX 770 yeter de artar.
1440p= GTX 780 veya R9 290 yeter de artar.

Ekran kartını her zaman elinde bulunan ekranı göz önünde bulundurarak al. Yoksa 17 inch tüplü monitörde R9 290 PCS+ nın ek bir getirisi olmaz. Bu kartların hepsi 3-4 yıl ultra-high ayarlarda oynatabilecek türden.
Ekran kartı mhz ile ölçülmez önce bunu bil.

Aynı özellikteki ekran kartlarında ölçülür. Sen de onu bil.

Son düzenleme:
1080p = GTX 770 yeter de artar.
1440p= GTX 780 veya R9 290 yeter de artar.

Ekran kartını her zaman elinde bulunan ekranı göz önünde bulundurarak al. Yoksa 17 inch tüplü monitörde R9 290 PCS+ nın ek bir getirisi olmaz. Bu kartların hepsi 3-4 yıl ultra-high ayarlarda oynatabilecek türden. 

Aynı özellikteki ekran kartlarında ölçülür. Sen de onu bil.
O zaman buz gibi bir Gt630 alalım seninle tartışmaya gerek duymuyorum.

O zaman buz gibi bir Gt630 alalım seninle tartışmaya gerek duymuyorum.

Burada GTX 780 Asus ve MSI'den bahsediyoruz. Ve kendini kurnaz sanıp burada bakkal muhabbeti yapıyorsun. (Aynı sayıda aynı tür çekirdek, aynı tür karttan bahsediyoruz.) MHz ile kart ölçülmezmiş valla mı? Sana GTX 770 4GB yakışır...
Ekran kartına GB , Mhz ve Bit değerinden yaklaşmayın. Bu amatörlerin çok düştüğü bir hatadır. Bunlara dikkat etmeyin.
İkisi de GTX 780, aynı sayıda, aynı tür çekirdek sayısına sahip ve 2 aynı tür kartın hangisinin çekirdek hızı yüksekse o az da olsa daha fazla performans verir. Önce ne yazdığımı oku, senin kafanı karıştırıyor karşıdaki.

Ancak karşıdaki o kadar zeki ki 40 MHz Core Speed için 7C' daha sıcak olan kartı seçiyor. Bakkallarla dalga geçip bakkallık yapıyor resmen. Rapor ediyorum bari insanları yanlış yönlendirmesin.

Son düzenleme:
Konu tarafımca kapatılmıştır.
GTX 780 > GTX770. Bu kadar.
Ayrıca @Silinen üye 'e ve @taylanxtavsan 'a da teşekkür ediyorum doğru bilgi yaymaya çalıştığı için.
@Emircan Cebecioğlu Yanlış bilgilendirmeden 1 gün ceza aldınız.
@Silinen üye Yanlış yönlendirmeden 1 gün ceza aldınız.
@Akif Vatan indirimleri şu son 3 haftadır hep %30 olarak gidiyor. Uyarı aldınız.
@Silinen üye Türkçe kurallarına uymamanızdan ötürü 1 gün ceza aldınız.

Baya etkili bir denetleme oldu. Bildiri için teşekkürler @taylanxtavsan :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı