GTX 780 Ti Ani ısınma sorunu

Hüseyin Türk

Decapat
GTX 780 Ti ekran kartım düne kadar boşta 45 yükte 85 dereceyi geçmiyordu. Bugün ekran kartımı temizledim macun değişimi yaptım. Şimdi boşta 45 derece ama herhangi bir oyuna girdiğim anda 100 derecelere kadar çıkıyor. Bütün driverlarım güncel. Temizlikten sonra böyle bir sorun olması saçma değil mi? Yardımlarınızı bekliyorum.

Adsız.png
Adsız1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanı oturtabildiğinize emin misiniz? Macunu gereğinden kalın sürmüş olabilir misiniz? Veyahutta aklıma gelen bir başka şey fanın kablosunu tam oturtmadığınızdan arada temassızlıklar yüzünden fan duruyor olabilir mi?

Ekran kartı fanlarının doğru oturduğundan emin olun, ardından odan veya oynadığın yer çok sıcak bir alan ise etkisi fazla olabilir. Anakart soketi veya GPU çekirdeği ile alakalı olabilir. 100 derece ile su kaynıyor sen öyle düşün bi servise götürüp kontrol yaptırman da büyük fayda var. Aksi takdirde patlama veya yanma söz konusu olabilir.

Fanları kontrol ettim durma gibi bir problem olmuyor. Sıkıntı devam ettiği için 2 kere macun değişikliği yaptım fayda etmedi. Oyunu açtığım anda yani 3 saniye bile geçmeden 60 derece yükselmesinin nedenini hala bulamadım.
Servisten kastınız herhangi bir bilgisayarcı olur mu yoksa asus yetkili servisine mi götürmeliyim?

Kart üzerinde overclock yapma gibi bir durum oldu mu?

Eğer yapılmadıysa kesinlike anakart veya ekran kartı ile alakalı servise götür bence elinde patlamadan.

Ekran kartı fanlarının doğru oturduğundan emin olun, ardından odan veya oynadığın yer çok sıcak bir alan ise etkisi fazla olabilir. Anakart soketi veya GPU çekirdeği ile alakalı olabilir. 100 derece ile su kaynıyor sen öyle düşün bi servise götürüp kontrol yaptırman da büyük fayda var. Aksi takdirde patlama veya yanma söz konusu olabilir.

Servisten kastınız herhangi bir bilgisayarcı olur mu yoksa asus yetkili servisine mi götürmeliyim? Ürünün garantisi yok.
Kart üzerinde overclock yapma gibi bir durum oldu mu?

Eğer yapılmadıysa kesinlike anakart veya ekran kartı ile alakalı servise götür bence elinde patlamadan.
Fabrika çıkışı ayarlarını kullanıyorum hiç işlem yapmadım. Anakartım da Asus P9X79 Deluxe modeli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı