GTX 780Ti Hala Alınır mı?

GTX 780 Ti alayım diye tutturmuşsunuz. Kepler mimarisi 5 senelik. GTX 690 780 Ti gibi yorumlar da yapılmış güç tüketimi umrunuzda olmayabilir ancak GTX 690 aftermarket kart bulunmadığı için o bir kere termal yapıdan 10-0 geride başlayıp kartın az bir ömrü kaldığını garanti ediyor. GTX 780-780 Ti ise FE veya Blower tipi alırsanız o da uzun sürmeden elinizde patlar. Temiz kullanılmış, 5 yılı atlatmış ancak 6. yılı atlatamayacak kartlara rastlamanız da olası bir durum. E iyi güzel, 5-10 bilemediniz 15 FPS için Title'dan Title'a değişen fark için gidip eski kartı almayı göze alıyorsunuz. 1050 Ti alırsanız kafanız rahat olur, yarın bir gün bozulursa garantiye gönderebiliyorsunuz. GTX 780 Ti ise elinizde patlaması kesin olan bir bomba gibi. Paranız boş yere çöp olacak.

Güç kaynağınız sağlam ise GTX 690 da alabilirsiniz. GTX 690, GTX 980 ayarında bir karttır. İkinci el kartlara karşı bu kadar ön yargılı olmayın. Ben hep ikinci el ekran kartı kullandım ve çok da memnun kaldım. 10-15 FPS için demiş arkadaş. 10-15 FPS az mı arkadaşım? Yeni nesil diye neden daha az performanslısını alsın ki? Her şey yeni nesil mi? Nedir bu kardeşim? Yeni nesil yeni nesil diye tutturmuşsunuz. Adam GTX 1050 ile 1050 Ti fiyatı arasında bir fiyata GTX 1060 ayarında bir kart alabilecekken neden fazla versin de daha az performanslısını alsın? Gider test eder, alır paşa paşa kullanır.

@Unavailableuser

Son düzenleme:
Güç kaynağınız sağlam ise GTX 690 da alabilirsiniz. GTX 690, GTX 980 ayarında bir karttır. İkinci el kartlara karşı bu kadar ön yargılı olmayın. Ben hep ikinci el ekran kartı kullandım ve çok da memnun kaldım. 10-15 FPS için demiş arkadaş. 10-15 FPS az mı arkadaşım? Yeni nesil diye neden daha az performanslısını alsın ki? Her şey yeni nesil mi? Nedir bu kardeşim? Yeni nesil yeni nesil diye tutturmuşsunuz. Adam GTX 1050 ile 1050 Ti fiyatı arasında bir fiyata GTX 1060 ayarında bir kart alabilecekken neden fazla versin de daha az performanslısını alsın? Gider test eder, alır paşa paşa kullanır.

@Unavailableuser
Hocam aslında eski nesil iyi 780-690 efsane kartlar ama güç tüketimleri yüzünden aylık faturaya 25 lira koyuyor.
Ben bunu dert etmem derse tabi gider alır.
Bu arada günlük 5 saat 25 lira gerisini siz düşünün.

Sent from my PRA-LX1 using Technopat mobile app

Hocam aslında eski nesil iyi 780-690 efsane kartlar ama güç tüketimleri yüzünden aylık faturaya 25 lira koyuyor.
Ben bunu dert etmem derse tabi gider alır.
Bu arada günlük 5 saat 25 lira gerisini siz düşünün.

Sent from my PRA-LX1 using Technopat mobile app
1kWh için saatlik 44 kuruş öderken bunun matematiğini nasıl yaptınız acaba? Tamam kart tüketim değeri 250W (GeForce GTX 780 Ti | Specifications | GeForce) ama aylık faturaya 25 lira koyması mümkün değil. 5 saatlik kullanımla olmaz. 7/24 mining için kullanılırsa tabii ki onun hesabı başka.

@Unavailableuser
Bu çok saçma bir yorum. 75W TDP ile 250W TDP karşılaştırıp yeni nesili kötülüyorsunuz. 10-15 FPS dediğim bazı oyunlarda 1050 Ti bazı oyunlarda 780 Ti önde gidiyor. $140 MSRP fiyat bandındaki kardı 5 senelik 780 Ti ile karşılaştırıyorsunuz. Hadi Maxwell 970 önerseniz yine tamam diyeceğim. 5 ve 6 sene önce çıkan kartlar ile 2016 Pascal mimarisini karşılaştırıyorsunuz. Özellikle 1060 ayarında kart dediğiniz öldürdü beni. Bilmemek değil öğrenmemek ayıptır. Çoğu oyunda 2 kat performans gösteren 1060 ile 780 Ti kartını karşılaştırıyorsunuz. Özellikle güncel oyunlarda 2 kata kadar FPS farkı var. Saçma sapan konuşacağınıza araştırın bence.

GTX 780 Ti in 2016: Benchmark vs. GTX 1080, 1070, 1060, RX 480, More

Biraz ileri bakarak öneriler yapın. Hiç kuşkusuz ki Pascal yeni nesil avantajını gerekli yerlerde gösteriyor. 5 senelik kartın ömrünün ne kadar kaldığı büyük bir soru işareti..

Bence seninki saçma bir yorum. Ben TDP değil performansı karşılaştırıyorum. Testlerin gerçeği yansıtmadığını söylüyorum. Testler gerçeği yansıtmış olsa GTX 970'ten bile önde gelen 780 Ti, GTX 1050 Ti ile karşılaştırılamaz bile. GTX 780 Ti açık ara öndedir. GTX 970, GTX 1060 ayarında bir kart. GTX 780 Ti, 970'ten biraz daha iyi ise bu GTX 1060 ayarında bir kart olduğunu göstermez mi? Bir de bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp yazmışsın. Sen ikisini de kendine ayıp görüyorsun sanırım. Hem bilmiyorsun hem öğrenmiyorsun. 780 Ti ile GTX 1060'ı neye dayanarak kıyasladığımı anlattım. Boş boş konuşacağına az bilgilen öyle yorum yap. :lanet: Kartın 5 senelik olması ömrünün az kaldığı anlamına gelmez. Azami bir sınır yoktur ekran kartlarının ömrü için. İnsan gibi kullanırsan senelerce daha götürür. Daha okuduğunu anlayamıyorsun, anlamadığından herhalde boş boş konuşuyorsun! :kızgın: Yahu 1000 TL verip GTX 1050 Ti alacağına 700-800 TL gider 780 Ti alır. Fazla para verip niye az performans vereni alsın. Akıl işi değil! :lanet:

Son düzenleme:
1kWh için saatlik 44 kuruş öderken bunun matematiğini nasıl yaptınız acaba? Tamam kart tüketim değeri 250W (GeForce GTX 780 Ti | Specifications | GeForce) ama aylık faturaya 25 lira koyması mümkün değil. 5 saatlik kullanımla olmaz. 7/24 mining için kullanılırsa tabii ki onun hesabı başka.
Hocam 10 lira sadece ekran kartı yakıyor.
Buda sadece 5 saat için diğer bileşenleri yakmıyor sanıyorsunuz herhalde.

Madem ikinci el alacak durumdasın o halde piyasada ikinci el uygun fiyatlarda 1050 Ti alabilirsin. Keza 970, 380X'de alabilirsin. Bu kartlar 780 Ti'ye nazaran çok daha yeni ve belki de garantisi halen devam ediyor olduğundan içinde bir kuşku olmaz. Her şeyi performans odaklı düşünürseniz hata yaparsınız. Bu kart belki mining için kullanıldı bilemeyiz ki.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı