GTX 950 Çalışmamasına Rağmen Isınıyor

Samet ÜNVER

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben MSI GTX 950 model bir ekran kartına sahibim. Ekran kartım boş sistemde 49-50 derecelere çıkıyor. Görev yöneticisinde baktığımda kullanım her daim sıfır ve kullanan bir uygulama bulamıyorum. Sebebiyle alakalı bir bilginiz var mı acaba?

Tehlikeli bir sıcaklık değil, oyunlarda msi afterburner kullanın sıcaklık da 85 i geçmediği sürece görmezden gelin. Geçiyorsa arkadaşların dediği soğutma tavsiyelerini uygularsınız.

NVIDIA denetim masasından performansı En Yüksek (veya ona benzer) olarak ayarladıysanız boştayken bile ısınmaya başlıyor GPU. Otomatik yapın eğer dediğim gibi ise.

Merhaba arkadaşlar, ben MSI GTX 950 model bir ekran kartına sahibim. Ekran kartım boş sistemde 49-50 derecelere çıkıyor. Görev yöneticisinde baktığımda kullanım her daim sıfır ve kullanan bir uygulama bulamıyorum. Sebebiyle alakalı bir bilginiz var mı acaba?
Aşırı bir sıcaklık değil. Yine de termal macun yenileyin.

Cihaz masamın bilgisayar yuvasında bulunuyor.
3 ayda bir kasayı açıp fanları ekran kartı fanlarını işlemci fanını ve diğer tozlanmış yer yeri hava vererek temizliyorum.
Normalde sıcaklığım 35-36 civarında oluyor.
Termal macun alıp yenilesem negatif etki görür müyüm acaba ?

Bu arada cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Cihaz masamın bilgisayar yuvasında bulunuyor.
3 ayda bir kasayı açıp fanları ekran kartı fanlarını işlemci fanını ve diğer tozlanmış yer yeri hava vererek temizliyorum.
Normalde sıcaklığım 35-36 civarında oluyor.
Termal macun alıp yenilesem negatif etki görür müyüm acaba ?

Bu arada cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Hayır termal macun değiştirmek gayet iyi olur.

Geri
Yukarı