GTX 950 Overclock

Natsu

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Evet arkadaşlar bu ekran kartına sahibim, overclock yapmak istiyorum. Hangi değerleri ne kadar arttırmam gerek? MSI Afterburner ile yapacağım ve kartın markası MSI.

Evet arkadaşlar? Hangi değerleri kaçar kaçar artırarak denemem gerekiyor?

Evet arkadaşlar ?

Arkadaşlar kendim biraz deneyerek böyle yaptım başarılı olmuş mu?
qwewqe.png

Koskoca forumda cevap verebilecek yok mu?

Evet arkadaşlar bu ekran kartına sahibim, overclock yapmak istiyorum. Hangi değerleri ne kadar arttırmam gerek? MSI Afterburner ile yapacağım ve kartın markası MSI.

Evet arkadaşlar? Hangi değerleri kaçar kaçar artırarak denemem gerekiyor?

Evet arkadaşlar ?

Arkadaşlar kendim biraz deneyerek böyle yaptım başarılı olmuş mu?Eki Görüntüle 127730

Koskoca forumda cevap verebilecek yok mu?
1500MHz core/1600MHz boost clock
7900MHz memory clock bir arkadaşım bu değerler ile stabiliteyi yakaladı ama her GPU aynı değil sizde sorun çıkabilir biz bu ayarları kullanıyoruz ama size tavsiyem ihtiyacınız olmadıkça OC yapmayın kartın ömrünü azaltmayın.

Paylaştığım resimdeki değerlerden yukarı ne yapsam olmuyor. Voltaj vermem mi gerekli?

Paylaştığım resimdeki değerlerden yukarı ne yapsam olmuyor. Voltaj vermem mi gerekli?
Evet, voltaj vermen gerekli. ''Power Limit''i sonuna kadar artırın. Daha sonra Core, Memory gidebildiği yere kadar azar azar artırın. Tıkandığı yerde ''Core Voltage (mv)'' i biraz artırın. Tabi eğer ısılar yüksek değilse Core Voltage'ı artırın.
Bu arada, yapacağınız OC'un sorumluluğu tamamen size ait! Normal şartlarda donanıma OC yapıldı diye öyle hemen yanmaz veya arızaya düşmez. Fakat bilinçsiz yapılan OC'un garantisi yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı