GTX 950 Giriş Seviyesi Oyun Sistemi

emre_t

Hectopat
Daha fazla  
Yarın bu sistemi toplamayı düşünüyorum, parçaların kendi arasında uyumlu olup olmadığından emin değilim, yardım eder misiniz?

Anakart: MSI B150M Bazooka
İşlemci: Intel Core i3-6100
Ekran Kartı: MSI GTX 950 Gaming 2G
Bellek: HyperX Fury Black 8GB 2666MHz
SSD: Kingston 120 GB HyperX Fury
Harddisk: WD 3.5" 1 TB Caviar Blue 7200 RPM
Kasa: Corsair Carbide 100R
Güç Kaynağı: Corsair VS 450 80 Plus

GTX 950 artık alınmaz. SSD sonra alabilirsin. Artan parayla RX 470 almalısın.
Olabilir ama bence bir sistemde SSD şart. Ve bütçeyi fazla aşmamam lazım. Bu toplayacağım sistemde fazla oyun oynamayı düşünmüyorum çünkü PS4'üm var. Eğer bu parçalar kendi aralarında uyumluysa, parçaları taktığımda bir sorun oluşmaz ise yarın bu sistemi toplayacağım. Oynamayı düşündüğüm oyunlar CS:GO ve Don't Starve.

GTX 950 artık alınmaz. SSD sonra alabilirsin. Artan parayla RX 470 almalısın.
Peki bu parçalar uyumlu mu? Doğru seçmiş miyim? Montaj bittiğinde, güç tuşuna bastığımda bir sorun olur mu?

Olabilir ama bence bir sistemde SSD şart. Ve bütçeyi fazla aşmamam lazım. Bu toplayacağım sistemde fazla oyun oynamayı düşünmüyorum çünkü PS4'üm var. Eğer bu parçalar kendi aralarında uyumluysa, parçaları taktığımda bir sorun oluşmaz ise yarın bu sistemi toplayacağım. Oynamayı düşündüğüm oyunlar CS:GO ve Don't Starve.

Peki bu parçalar uyumlu mu? Doğru seçmiş miyim? Montaj bittiğinde, güç tuşuna bastığımda bir sorun olur mu?
Sorun olmaz. Ama, sen illa SSD olmalı diyorsan, 1050 Tİ almalısın. GTX 950 artık alınmaz.

Tamam herkese çok teşekkürler, yarın bu sistemi toplayacağım. Bazı parçaları Vatan'da bulamadım ama hayırlısı.

Peki ya topladığım sistemin parçalarla uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım?
İleride sistemimi yükseltmek istesem nelere dikkat etmeliyim?
Ekran kartı takarken bir uyumluluk var mı, yoksa kasaya sığmak koşuluyla her ekran kartı olur mu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı