GTX 950 GPU Speed %195 Sorunu

xwipe1m

Hectopat
Öncelikle merhaba. Bugün yeni bir sorunla karşılaştım. Asus GPU Tweak uygulamasından GPU Speed yazan kısmın %195 olduğunu gördüm. Oyunlarımdan hiçbiri açılmıyordu. Ben de bundan kaynaklandığını düşünüyorum. Nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Edit: Bu arada GTX950 ekran kartı kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef işe yaramadı.
GPU tweak programını kaldırmanı tavsiye ederim sorunlu bir program. Ekran kartı sürücüsünü güncelle. Sürücü güncelse daha önce sorunsuz kullandığın sürücüyü yükle. GPU tweak yerine afterburner programını kullan. Afterburner programında power limitini 100 core clock 0 memory clock 0 yaparak dene.

1. Adım GPU Tweak uygulamasını açıp varsayılan ayarlara getirin Simple Mode da Gaming Mode seçebilirsiniz.
2. Adım GPU Tweak Uygulamasını kaldırın.
3. Adım Geforce Experience uygulaması kuruluysa güncel driveri indirin ve özel Kurulum seçeneğini seçin, Geforce Experience uygulaması kurulu değil ise ekran kartı sitesinden güncel driveri indirip özel kurulum (temiz kurulum) seçeneği ile kurulum yapın.
4. Adım ne kadar işe yarar bilmem ama ekran kartı sorunumu çözmüştü aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirin.

GPU tweak programını kaldırmanı tavsiye ederim sorunlu bir program. Ekran kartı sürücüsünü güncelle. Sürücü güncelse daha önce sorunsuz kullandığın sürücüyü yükle. GPU tweak yerine afterburner programını kullan. Afterburner programında power limitini 100 core clock 0 memory clock 0 yaparak dene.
Afterburner MSI ılduğu için çalışacakmıdır ki bende.

1. Adım GPU Tweak uygulamasını açıp varsayılan ayarlara getirin Simple Mode da Gaming Mode seçebilirsiniz.
2. Adım GPU Tweak Uygulamasını kaldırın.
3. Adım Geforce Experience uygulaması kuruluysa güncel driveri indirin ve özel Kurulum seçeneğini seçin, Geforce Experience uygulaması kurulu değil ise ekran kartı sitesinden güncel driveri indirip özel kurulum (temiz kurulum) seçeneği ile kurulum yapın.
4. Adım ne kadar işe yarar bilmem ama ekran kartı sorunumu çözmüştü aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirin.
Gaming mode işe yaradı teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı