GTX 950 GTA 5 Performans Sorunu

Kutay Özmen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da olduğu gibi gtx 950 ekran kartım var. Fakat gta 5 1680x1050 cozunurlukte dıger hersey normal, shadow ve water hıgh ama 30-40 fps alıyorum(30 cogunlukla) arada kasmalar oluyor(arabayla yuksek hız yaptıgımda) ve ayarları degıstırdıgımde fps'de degısme olmuyor. Geforce experıence optımıze edemedıgı ıcın optımıze edemedım oyunu. Nasıl performansı arttırabılırım? Şimdiden teşekkürler. Ana kartı değiştirsem düzelir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
hdd eski mi?

cpu darboğaz olmuyor 90 ise.

Tamam işte işlemci ekran kartına darboğaz yapıyor. İşlemci kullanımı %90 demiş, ekran kartı kullanımı % 30-40 arası gidip geliyor demiş. Yani işlemci o ekran kartını daha fazla besleyemiyor. İşlemci % 90'da çalışırken ekran kartını en fazla ya da aşağı yukarı % 30-40 seviyesinde çalıştırabiliyor.

i3 skylake işlemci alsam işimi görür mü? Bu arada ekran kartı kullanımını bıraz abartmıs olabılırim %50 lerde çalısıyor ama 40 a yakın arada 30 düşüyor

Recep abi ve Ali abinin topladığı 2500 TL'lik sistem gibi

i3 skylake işlemci alsam işimi görür mü? Bu arada ekran kartı kullanımını bıraz abartmıs olabılırim %50 lerde çalısıyor ama 40 a yakın arada 30 düşüyor

Recep abi ve Ali abinin topladığı 2500 TL'lik sistem gibi

Yeni nesil i3 veya o kadar vermem diyorsanız AMD FX serisinden bir işlemci sizi götürecektir. Fakat işlemciniz eski olduğu için anakartınızın da eski olduğunu düşünüyorum. Her türlü anakart masrafını göz önüne almalısınız. 2. nesil i3'lerin ilki olan i3-2100 işlemcim bile GTX950'nin karşılığı olan R7 370'i rahatça götürüyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı