GTX 950 Overclock Yapmak

xwipe1m

Hectopat
Ben bugün ekran kartımı overclocklamak istiyorum ama bu konu hakkında çok az bilgim var. Bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğim hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, o özel mesaj olayı baya işe yarayacaktı burada ama konusu açılmasına rağmen üzerinde durmadılar. O zaman şöyle bir tavsiye vereyim size. Steam da 3D MARK programını satın alın, daha sonra ekran kartınızın performansını berlirlemek için her test de 10'ar 10'ar arttırın grafik işlemcisini, nerede hata verdiğine bakın, ona göre 10 düşürün. Sonra grafik belleğini 10'ar 10'ar yükseltin test edin. Bu şekilde kartınızın gerçek performansını gözle görülür arttırabilirsiniz. Benim gösterdiğim ayarların en büyük etkisi PUBG ve GTA 5 de oldu. Ortalama 15 FPS artış söz konusu.
Teşekkürler

Voltaj vermeden benim yaptığım ayarlar. Core Clock (MHz) +121 de yapabiliyorum ama biraz voltaj istiyor. Ben çok ısınmasını istemiyorum. Makul ayarların çok az üstünde olduğunu düşünüyorum yaptığım ayarların, şuana kadar hiç bir sorun ile karşılaşmadım.

Eki Görüntüle 327499
İyi hafta sonları. :)
Merhaba gerçekten çok yararlı olmuş sırf bu mesajı yazmak için üye oldum. Bu ayarlarda resmen ekran kartımı tanıyamadım. Ekran kartımı satmayı düşünüyordum şu an çok üst düzey bir şey almadığım sürece gerek yok. Yalnız benim kartım zaten OC versiyonuymuş (Asus Echelon 2 GB 128 Bit GDDR5 OC) daha fazlasını kaldırır mı diye merak ediyorum. Fikrinizi paylaşırsanız sevinirim. Tekrar teşekkürler.

Merhaba gerçekten çok yararlı olmuş sırf bu mesajı yazmak için üye oldum. Bu ayarlarda resmen ekran kartımı tanıyamadım. Ekran kartımı satmayı düşünüyordum şu an çok üst düzey bir şey almadığım sürece gerek yok. Yalnız benim kartım zaten OC versiyonuymuş (Asus Echelon 2 GB 128 Bit GDDR5 OC) daha fazlasını kaldırır mı diye merak ediyorum. Fikrinizi paylaşırsanız sevinirim. Tekrar teşekkürler.

Senin kullandığın model de arkaplaka demir plaka olması güzel soğutma için. Power Limit özelliğini %120 yapabilirsin onun haricinde çok bir şey değiştirmene gerek kalmıyor. Sıcaklık değerleri yükselir bir sıkıntı yaşarsan kasadan dolayı Gpu Core +71 yapabilirsin. Bunlara ek olarak hiç bir ayar yapmadım. Çok fazla yukarısına çıkabileceğini sanmıyorum. Gpu Memory kısmını +800 yapabilirsin bende sorun olmuyordu. Hata alırsan, ekran da donma, piksel gibi şeyler eski haline çevirirsin.

Senin kullandığın model de arkaplaka demir plaka olması güzel soğutma için. Power Limit özelliğini %120 yapabilirsin onun haricinde çok bir şey değiştirmene gerek kalmıyor. Sıcaklık değerleri yükselir bir sıkıntı yaşarsan kasadan dolayı Gpu Core +71 yapabilirsin. Bunlara ek olarak hiç bir ayar yapmadım. Çok fazla yukarısına çıkabileceğini sanmıyorum. Gpu Memory kısmını +800 yapabilirsin bende sorun olmuyordu. Hata alırsan, ekran da donma, piksel gibi şeyler eski haline çevirirsin.
Çok teşekkür ederim.
Son bir soru daha sizin kullandığınız Driver versiyonun özellikle mi seçildi ? Yoksa devamlı güncelliyor musun? Bazı driver versiyonlarında kartların daha performanslı çalıştığını söyleyenler var.

Çok teşekkür ederim.

Son bir soru daha sizin kullandığınız Driver versiyonun özellikle mi seçildi ? Yoksa devamlı güncelliyor musun? Bazı driver versiyonlarında kartların daha performanslı çalıştığını söyleyenler var.

Sürekli güncelliyorum GeForce Experience üzerinden. FPS düştü diyenleri anlayamıyordum ben çünkü hiç bir oyunda şu güne kadar öyle bir sorun yaşamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı