GTX 950 Overclock ayarları

cemalbalcik

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. i3-6100 ve GTX 950 kullanıyorum. Overclock için internette birçok siteye baktım fakat Türkçe olarak net bir anlatım bulamadım. Yabancı kaynaklardan da pek anladığım maalesef söylenemez. Asus GTX 950 2GB Strix OC edition 2 fanlı kartım için MSI Afterburner programını yükledim. Memory clock kısmını +400, Core clock kısmını ise +50 yaptım. Fan ve ısı değerlerinde herhangi bir değişim olmadı. Oyunda da FPS değeri değişikliğini pek hissedemedim. Bu kartı kullanıp oyunlarda güzel bir istatistik yakalayan var mı acaba overclock ile? Varsa şayet overclock değerlerinizi benimle paylaşabilirseniz sevinirim.

Hocam değerleri direk arttırmayın. Yavaş yavaş 10-20 şeklinde kartınızın sınırını bulana kadar arttırın ancak ısı değerlerinin sürekli takip edin. Karta voltaj vermeden yapın OC daha serin çalışır. Doğru düzgün bir OC ile %10-15 fark görebilirsiniz.

Hocam değerleri direk arttırmayın. Yavaş yavaş 10-20 şeklinde kartınızın sınırını bulana kadar arttırın ancak ısı değerlerinin sürekli takip edin. Karta voltaj vermeden yapın OC daha serin çalışır. Doğru düzgün bir OC ile %10-15 fark görebilirsiniz.

O şekilde denedim. Core clock değeri 100, memory clock değeri ise 400'e kadar herhangi bir sıkıntı vermiyor, hem ısı hem görüntü bozulması anlamında. Isı 70-72 derece civarlarında kalıyor, fan hızı %60. Yalnız şöyle bir sıkıntım var. İşlemci kullanımı %90, RAM kullanımı %85 civarlarında. Afterburner programında baktığımda da oyunda overclock yapsam da yapmasam da genellikle %90-100 gibi GPU kullanımı görüyorum. Bu sorunları çözmenin bir yöntemi var mı acaba donanım değişikliği yapmadan?

O şekilde denedim. Core clock değeri 100, memory clock değeri ise 400'e kadar herhangi bir sıkıntı vermiyor, hem ısı hem görüntü bozulması anlamında. Isı 70-72 derece civarlarında kalıyor, fan hızı %60. Yalnız şöyle bir sıkıntım var. İşlemci kullanımı %90, RAM kullanımı %85 civarlarında. Afterburner programında baktığımda da oyunda overclock yapsam da yapmasam da genellikle %90-100 gibi GPU kullanımı görüyorum. Bu sorunları çözmenin bir yöntemi var mı acaba donanım değişikliği yapmadan?
Oyunda GPU kullanımı yüksek olmalıdır zaten.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı