GTX 950 sistem aşırı bellek kullanım sorunu

draje

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Daha yeni bir Skylake sistem topladım. Sistem özellikleri "intel skylake 6600k i5 işlemci, Msi Z170A Gaming m5 anakart, Msi 950 gaming 2GB ekran kartı, Kingston Fury 8GB 2666MHz DDR4 RAM, 120GB sandisk SSD" bu şekilde. Gelelim karşılaştığım sorunlara ben Windows 10 kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.
  • Network sürücüsü ile gelen uygulama online oyunlarda RAM'den 250mb civarı bir kullanımı ile zirvede yer alıyor. (Aşırı bellek kullanımı)
  • Zaman zaman RAM kullanımının %70'lere çıktığını görüyorum ancak herhangi bir uygulama görünmüyor listede RAM kullanan. (Aşırı bellek kullanımı)
  • Bilgisayarı uzun süre açık bıraktığımda 5-7 saatlik bir süre sonunda tekrar kullanmak istediğimde anlamsız bir şekilde donması ya da çok ağırlaşması ve Windows'un bütün uyku özelliklerini devre dışı bırakmama rağmen bilgisayar boştayken zaman zaman oturum kapanmış olması.
  • Güvenlik duvarını vs kapattığımda sürekli çıkan uyarıları engelleyememem. (Windows 7'deki gibi güvenlik duvarıyla ilgili bildirimleri gizlemek gibi.)
  • Bütün bunların yanına görev listesinde kullanmadığım bir çok Windows10 uygulamasının üst sıralara yakın olaması da var mesela windows search gibi.
Sizce bu sorunların nedeni ve çözümü ne olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, öncelikle Killer Network Manager'i kaldırın sadece sürücü dosyası kalsın. Aşağıdaki bağlantıdan Intel Management Engine'in Skylake için hazırlanan sürücüsünün kurulumunu yapın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Güvenlik duvarı iletileri için: Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Güvenlik ve Bakım'a gelin, sol taraftan Güvenlik ve Bakım ayarlarını değiştir'i açın dilediğin iletileri kapatabilirsin.

Intel Management Engine Driver+Microsoft hotfix: http://download.msi.com/dvr_exe/intel_me_skl.zip

Merhaba, öncelikle Killer Network Manager'i kaldırın sadece sürücü dosyası kalsın. Aşağıdaki bağlantıdan Intel Management Engine'in Skylake için hazırlanan sürücüsünün kurulumunu yapın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Güvenlik duvarı iletileri için: Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Güvenlik ve Bakım'a gelin, sol taraftan Güvenlik ve Bakım ayarlarını değiştir'i açın dilediğin iletileri kapatabilirsin.

Intel Management Engine Driver+Microsoft hotfix: http://download.msi.com/dvr_exe/intel_me_skl.zip
Söylediklerinizi yapmıştım. Ancak yalnız sürücüyü MSI Avrupa sunucusundan indirdim sorun düzeldi. Uyarıları kapatma olayını anlattığınız için de ayrıca teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı