GTX 950 Termal Macun Yenileme

Ömer Özgenç

Hectopat
Herkese iyi günler. Asus Strix GTX 950 ekran kartım var. Termal macununu yenileme düşüncesindeyim ancak kartı yaklaşık 4-5 ay önce aldım haliyle garantisi devam ediyor. Yenilersem garantinin biteceğini biliyorum çünkü vidanın üzerinde işaret var. Yenilemeye değer mi ? Diyelim ki yenileyeceğim bu videodaki gibi bir görüntüyle karşılaşacağımı biliyorum. GPU'nun kenarındaki macunu nasıl temizleyebilirim ? Bu elemanın yaptığı bana mantıklı gelmedi. Bahsettiğim olay 1:10'da başlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artık %80 fan devrinde 60 dereceye ulaşıyor. Sorun değil %100'e çıkarırım ama fabrikadan macunlu gelen kartların nasıl olduğunu hepimiz biliyoruz. Sadece karta işkence olmasın diye değiştirmek istemiştim. Yazın ortalarında %100 çalıştırınca 65 derece gibi bir değere ulaşırsa temizlerim ancak şuan dokunmayacağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı